Po udanym występie w Santa Margherita Di Pula 2, teraz przyszedł czas na udział w tym samym turnieju, na trzecim poziomie. Rozstawiony z numerem drugim Daniel Michalski udanie rozpoczął zmagania pokonując Daxa Dondersa z Holandii 2:0.

Spotkanie rozpoczęło się w wymarzony sposób dla Polaka. Oczywiście nie była to niespodzianka, gdyż Michalski znajduje się ponad siedemset pozycji wyżej w rankingu od swojego rywala. Po trzecim gemie polski tenisista prowadził już 3:0 i, jak się później okazało, ta przewaga w zupełności wystarczyła. W czwartym gemie Polak był blisko zwycięstwa, jednak po przegranym breakpoincie to Holender nieco zwiększył natężenie i ustalił wynik na 1:3. Potem zdołał wygrać jescze gema numer sześć, ale to było wszystko, co mógł pokazać w tej partii. Michalski dokończył tego seta wygrywając pozostałe gemy i ostatecznie zakończył tą odsłonę spotkania wynikiem 6:2.

Drugi set otworzył Michalski. Jednak tym razem Donders zgarnął już gema numer dwa i wyrównał stan rywalizacji w tej partii. Mimo to nie zdołał się przełamać i to Michalski znów rozpoczął budowanie przewagi. Co ciekawe, po szóstym gemie tablica wyników znów pokazywała 2:4 na korzyść Polaka, tak więc mieliśmy powtórkę zdarzeń. Końcówka okazała się znów dominacją Michalskiego, jednak Holender pokazał się z lepszej strony niż wcześniej, bo zakończył partię z trzema wygranymi gemami na koncie. Ostatecznie jednak to Michalski zagra dalej po zwycięstwie 2:0 (6:2; 6:3).

W następnej rundzie Polak zmierzy się z Włochem Luigim Sorrentino zajmującym 863. miejsce w rankingu ATP.

Santa Margherita Di Pula 3 ITF (1/16 finału)

Dax Donders (NED, 1040. ATP) – Daniel Michalski (POL, 301. ATP)

0:2 (2:6; 3:6)