Daniel Michalski po rozprawieniu się z Holendrem Dondersem dziś stanął naprzeciw Włocha Luigiego Sorrentino. Rywal nie był w stanie dotrzymać mu kroku i Polak pewnie zwyciężył 2:0 (6:2; 6:2).

Spotkanie, dość sensacyjnie, otworzył znacznie niżej notowany Włoch Sorrentino. 863. w światowym rankingu tenisista nie zdołał jednak kontynuować dobrego otwarcie, gdyż Daniel Michalski błyskawicznie odpowiedział wygrywając gema numer dwa do zera. Po wyrównaniu stanu rywalizacji Polak rozpoczął zabawę. Zdobywając punkt za punktem zwyciężał kolejne gemy. Powstrzymany został dopiero w gemie siódmym po którym prowadził 5:2. Bez większego wysiłku, w następnym gemie, zakończył inauguracyjną partię wykorzystując od razu pierwszą piłkę setową i wygrał seta wynikiem 6 do 2. Dwukrotnie w tej odsłonie spotkania wygrywał po breakpoincie, a jeden raz zwyciężył bez straty punktu, co tylko utwierdzało oglądających, że Michalski gra bezsprzecznie znakomicie.

Druga część rywalizacji rozpoczęła się analogicznie w stosunku do pierwszej. To Michalski otworzył partię, a szybko wyrównał Luigi Sorrentino. Jednak rozstawiony z dwójką tenisista z Polski dalszą część gry poprowadził w komfortowy dla siebie sposób i znów całkowicie zdominowanał przeciwnika. Włoch znów zdołał urwać gema numer siedem, ale w następnym Daniel Michalski po raz kolejny wykorzystał pierwszą otrzymaną szansę i zakończył nie tylko seta, ale i cały mecz wygrywając ostatecznie 2:0 (6:2; 6;2)

Półfinalista turnieju Santa Margherita Di Pula 2 zagra teraz w ćwierćfinale, gdzie rywalem będzie zwycięzca spotkania Marcello Serafini (Włochy) – Samuele Pieri (Włochy). Obaj zawodnicy są niżej notowani niż trzeci najlepszy polski tenisista, więc faworyt wydaje się być znany.

Santa Margherita Di Pula 3 ITF (1/8 finału)

Luigi Sorrentino (ITA, 863. ATP) – Daniel Michalski (POL, 301. ATP)