Nich Mcglynn fot: polski-sport.com

Krajowa Grupa Spożywcza Arka przegrywa z warszawskimi Dzikami 69:94 w Gdyni. Goście odnieśli tym samym 14 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Nick Mcglynn – 23 punkty, sześć zbiórek oraz Matthew Coleman – 20 punktów, trzy zbiórki, trzy asysty.

Spotkanie lepiej zainaugurowali zawodnicy Arki, ustalając wynik na 6:0. Punkty na swoim koncie zapisali Bryce Alford i Adam Hrycaniuk. Przeszkodzić próbowali im Coleman i Mateusz Bartosz, zmniejszając stratę Dzików do trzech punktów. Adrian Bogucki próbował powiększyć przewagę zespołu z Gdyni, ale celne kosze Jaroslawa Mokrosa i Isaiah Crawleya, zbliżyły warszawską drużynę na jeden punkt do rywala. Dodatkowo za sprawą Mcglynna i Piotra Pamuły, goście wyszli na prowadzenie 21:19.

Z początkiem drugiej kwarty Bogucki i Stefan Kenić, doprowadzili do jednopunktowego prowadzenia miejscowej drużyny. Jednak dwie celne trójki Mcglynna i Pamuły, a po chwili kolejna Grzegorza Grochowskiego, dały sześć punktów przewagi, drużynie trenera Szablowskiego. Gonić rywala próbowali Alford i Bogucki, ale seria dziewięciu punktów z rzędu dla gości, pozwoliła im odskoczyć na 13 oczek. Do przerwy różnica punktowa, zmalała jedynie o dwa oczka.

Po przerwie pięć punktów zdobytych przez Grzegorza Kamińskiego, zbliżyły gospodarzy na sześć punktów do rywala. Lecz seria dziesięciu punktów zdobytych przez Dziki, nie ułatwiała życia drużynie trenera Bychawskiego. Celne akcje kończyli m.in. Bartosz i Coleman, a przewaga ich drużyny wynosiła już 16 punktów. Zdołali ją zwiększyć jeszcze do 24 oczek, ale punkty Kenića i Filipa Matczaka, pomniejszyły przewagę do 19 punktów.

Ostatnią kwartę mocno rozpoczęli zawodnicy z Gdyni, zmniejszając różnicę punktową do 11 oczek. Trafiali m.in. Alford i Jakub Szumert za trzy. Przełamania dokonał za to Mcglynn, a jego drużyna zdobyła dziewięć punktów pod rząd. Była to zasługa m.in. Michała Aleksandrowicza i Dominica Greena, dzięki którym przewaga wzrosła do 20 punktów. Finalnie drużyna z Warszawy, wygrała różnicą 25 punktów.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Dziki Warszawa: 69:94 (19:21,17:26,16:24,17:23)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Bogucki 17, Kamiński 15, Alford 15, Kenić 6, Hrycaniuk 4, Matczak 4, Szumert 3, Leday 3, Pluta 2, Marchewka 0, Wilczek 0

Dziki Warszawa: McGlynn 23, Coleman 20, Aleksandrowicz 9, Pamuła 8, Green 8, Mokros 7, Bartosz 6, Crawley 6, Grochowski 3, Czujkowski 2, Kopycki 2, Nojszewski 0