Od samego rana napłynęły pozytywne wieści z Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Okazało się, że polskie sprinterki zajęły w nim trzecie, zwyciężyły klasyfikację generalną Pucharu Narodów i zdobyły kwalifikację olimpijską.

W kanadyjskim Milton nasze panie świetnie pojechały w sprincie drużynowym. W kwalifikacjach miały czwarty czas (47,499 s). W pierwszej rundzie zmagań jechały z Niemkami. Biało-czerwone pokonały je o 0,059 s, i z rezultatem 47,432 s awansowały do małego finału. W nim mierzyły się z Kanadyjkami. Polki poradziły sobie z nimi wygrywając o ponad sekundę (47,387 s), i zdobywając brązowy medal. Do tego jeszcze Urszula Łoś, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak wygrały klasyfikację Pucharu Narodów oraz zdobyły przepustkę na igrzyska olimpijskie!

Jeśli chodzi o pozostałe konkurencje pierwszego dnia rywalizacji to Maja Tracka zajęła siódme miejsce w wyścigu eliminacyjnym, a Adam Woźniak jedenaste. Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki i Maciej Bielecki w sprincie drużynowym mieli ósmy czas kwalifikacji (43,803 s). W pierwszej rundzie trafili na Holendrów, którzy zaprezentowali się lepiej i wyeliminowali Polaków z dalszej gry. W wyścigach drużynowych na dochodzenie (4 kilometry) Kacper Majewski, Adam Woźniak, Dawid Latkowski i Konrad Walniak byli przedostatni, tak samo jak Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Patrycja Lorkowska i Maja Tracka. Zatem obie polskie ekipy nie przebrnęły eliminacji.