Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz awansowały do głównej drabinki Beach Pro Tour Challenge w Guadalajarze. Co więcej w pierwszym meczu fazy grupowej pokonały trudne rywalki – Kanadyjki Heather Bansley i Sophie Bukovec. W kolejnym będąc już pewnym awansu do 1/8 finału oddały mecz walkowerem.

Do głównego turnieju biało-czerwone awansowały po tym jak otrzymały wolny los, a następnie wygrały 2:1 z Chinkami Kadeliye Halaiti i Jinjin Zeng.

W pierwszym secie Polki pokazały się z praktycznie samych dobrych stron. W bloku i na serwisie działała Wachowicz, co pozwoliło objąć prowadzenie 10:6. Kanadyjki zaś nie utrudniały tego popełniając same wiele błędów 13:7. Siatkarki z kraju Klonowego Liścia zaczęły przyśpieszać. Zaczęło się do trzech punktów z rzędu, a doszło do wyrównania 17:17. W porę z asem zameldowała się znów Wachowicz. Dokładnie ta sama zawodniczka zakończyła seta 21:19.

W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej. Dzięki szczelnemu blokowi Wachowicz Gruszczyńska nadal mogła świetnie serwować 8:4. Nie była też oszczędzana przez swoje przeciwniczki, które zagrywały na nią. Kanadyjki powoli dążyły do odrobienia strat, i faktycznie to w końcu nastało. Co więcej to nawet rywalki przejęły na chwilę inicjatywę. W końcówce straty zostały zniwelowane i to biało-czerwone mogły cieszyć się ze zwycięstwa 22:20.

Obie polskie siatkarki zdobyły w meczu z Kanadyjkami po czternaście punktów.

Dziś w nocy Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska zagrają kolejny mecz. Tym razem staną w szranki z Litwinami Paulikiene/Raupelyte.

Bansley/Bukovec – Gruszczyńska/Wachowicz 0:2 (19:21, 20:22)

Polki do drugiego spotkania fazy grupowej nie podeszły, ponieważ miały już zapewniony udział w dalszej fazie turnieju. Zatem oddały mecz z Litwinkami walkowerem.

Gruszczyńska/Wachowicz – Paulikiene/Raupelyte 0:2 (w/o)