Ślepsk Malow Suwałki w meczu o jedenaste miejsce w PlusLidze wygrał 3:0 z Barkomem Każany Lwów. Ukraiński zespół w pierwszym spotkaniu kompletnie nie potrafił przeciwstawić się Ślepskowi.

Od samego początku w barwach gospodarzy można było podziwiać Łukasza Rudzewicza. Dla środkowego są to ostatnie podrygi, bo siatkarz zdecydował się zakończyć karierę. Po stronie gości brylował Ilia Kovalov, wśród graczy Ślepska szczególnie wyróżniali się Stern, Halaba czy Sanchez. Dwa bloki Zigi Sterna dały dwa punkty przewagi, a trzeci dołożył jeszcze Filipiak (9:6). Lwowianie próbowali nadgonić gospodarzy wykorzystując do tego Gueye i Kuchera. Pogoń ta jednak była skazana na porażkę, po tym jak na właściwie obroty wszedł Rudzewicz (20:16). Barkom starał się nie odpuszczać, ale nawet ataki ze środka Shchurova nie pomogły. Ślepsk Malow Suwałki wygrał 25:19.

W drugi set z przytupem weszli suwałczanie. Co prawda Barkom Każany Lwów nie poddawał się, ale nie miał też sposobu na Pawła Halabę czy Zigę Sterna. Goście swoje ataki przede wszystkim opierali na środkowych, a to z czasem stało się łatwe do rozczytania. Ślepczanie zgromadzili czteropunktową zaliczkę, a ich rywale męczyli się z atakiem. Z biegiem seta lwowianie wyglądali jak wrak. Kompletnie pogubili się, a do tego dali ustrzelić asa Pawłowi Halabie. Na nic zdały się ataki Gueye, bo było już za późno, a dokładniej przewaga Ślepska była zbyt duża, żeby od razu ją zniwelować. Druga odsłona również padła łupem Malow Suwałki.

W trzecim secie kompletnie wszystko się posypało. Asy jak z rękawa wyciągał Ziga Stern, i kto wie ile jeszcze postałby w polu serwisowym gdyby nie Stern. Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat. To nie było proste, bo pojawiało się w ich poczynaniach sporo błędów własnych. Bez polotu prezentował się Vasyl Tupchii, a błędy w przyjęciu nagminnie popełniał Kucher. Po asie serwisowym Paweł Halaba wyprowadził swój zespół na prowadzenie 19:10, i tak zostało już do końca. Ostatnią akcję wieczoru dostaliśmy od Łukasza Rudzewicza, który skończył akcję i doprowadził do zwycięstwa Ślepska 25:13.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane w Wieluniu, w niedzielę 21 kwietnia.

Ślepsk Malow Suwałki – Barkom Każany Lwów 3:0 (25:19, 25:15, 25:13)

MVP: Łukasz Rudzewicz

Ślepsk Malow Suwałki: Sanchez, Stajer, Filipiak, Rudzewicz,  Stern (12), Halaba (11), Czunkiewicz, Filipowicz.

Barkom Każany Lwów: Gueye (9), Kowalow (8), Szczurow (5), Tupczij (6), Kuczer (4), Petrovs (1), Pampuszko, Hołowen, Dardzans (1) i Mazenko (1).