Reprezentantki Polski w gimnastyce artystycznej zajęły trzecie miejsce w Pucharze Świata w Sofii w ćwiczeniu z trzema wstążkami i dwoma piłkami. Wysokie miejsca zajęła również solo 15-letnia Liliana Lewińska.

Polki od początku spisywały się bardzo dobrze. W układzie z obręczami i piłkami wywalczyły w kwalifikacjach 31.250 punktu, co dało im trzecie miejsce. W niedzielę w finale poszły za ciosem. Spisały się jeszcze lepiej i zdobyły 31.900 punktu. Dzięki temu utrzymały miejsce na podium i zakończyły zawody w Sofii z brązowymi medalami.

W drużynie wystąpiły: Julia Wojciechowska (KSWGA Legion Warszawa), Maria Bałakina, Milena Górska i Magdalena Szewczyk (wszystkie Akademia Leszka Blanika Warszawa), Madoka Przybylska (UKS Irina Warszawa) oraz Małgorzata Roszatycka (MKS Pogoń Szczecin).

Dobrą dys­po­zy­cję z początku sezonu udo­wod­niła rów­nież 15-let­nia Liliana Lewiń­ska. Polka upla­so­wa­ła się w finale układu ze wstążką na pią­tym, a w ukła­dzie. Z maczu­gami na szó­stym miej­scu.

W Sofii biało-czerwone startowały jeszcze w układzie z pięcioma obręczami, gdzie zajęły piąte miejsce w eliminacjach. Polki w wieloboju sklasyfikowane zostały na szóstym miejscu z wynikiem 65.100. Natomiast w wieloboju indywidualnym Liliana Lewińska była siódma.15-letnia Polka uplasowała się także na drugim miejscu w klasyfikacji „Queen of the World Cup”.