Grot Budowlane Łódź nie odpuszczają brązowego medalu TAURON Ligi. W drugim meczu z BKS-em BOSTIK ZGO Bielsko-Biała wygrały w trzech setach. Tym samym wyrównały stan rywalizacji.

Gospodynie chciały się odkuć po przegranej w pierwszym starciu. Łodzianki bardzo dobrze broniły piłki, które leciały na ich stronę. Co więcej potrafiły też wykorzystać kontrataki prezentowane im przez niechlujność bielszczanek. Na zagrywce postrach siała Kinga Różyńska. Gdyby nie mnogość błędów własnych przyjezdnych to może miałyby większą szansę na wyrównaną walkę, a tak gospodynie uciekły im (20:16). BKS chciał ratować się wprowadzeniem na boisko Regiane Bidias, ale i ona nie była w stanie odwrócić losów tego seta. Partię skutecznym i efektownym atakiem zakończyła Małgorzata Lisiak (26:16).

Na drugą odsłonę bielszczanki wyszły w dokładnie takim zestawieniu jak i na pierwszą. To mogło dziwić, bo ich gra i skuteczność nie wyglądała najlepiej. Mimo, że początek był lepszy w wykonaniu bielszczanek, a do tego Mackensie May uderzyła w aut (10:7) to z czasem BKS zaczął tracić swoją zaliczkę. Bielszczanki miały spory przestój w ataku. Żadna z siatkarek przyjezdnych nie weszła na odpowiedni poziom w ofensywie, przez co wszystko zmierzało w stronę porażki w tym secie. Tak się faktycznie stało, bo ani Bidias ani Lisiak nie były w stanie odwrócić tak kiepskiego wyniku na stronę BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała (25:20).

W trzeciej partii bielszczanki zdecydowały się na poprawienie przyjęcia, i skierowały do niego Regiane Bidias oraz Pauline Damaske. Łodzianki dobrze prezentowały się na siatce wyłapując sporo ataków drużyny przeciwnej. Co więcej BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała w przyjęciu postawił jeszcze na Joannę Ciesielczyk, która zastąpiła Julię Mazur. Na środku swój kunszt często pokazywała Kinga Różyńska. Bielszczanki czekały na błędy przeciwniczek, ale niewielu się doczekały. Kolejnego już seta zakończyła swoim zbiciem Małgorzata Lisiak (25:17).

Grot Budowlani Łódź – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:20, 25:17)

MVP: Małgorzata Lisiak

Grot Budowlani Łódź: Wilińska (2), Lisiak (17), Bjelica (13), Różyńska (7), May (9), Blagojević (5), Łysiak.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała: Nowicka (1), Borowczak (6), Pacak (5), Laak (7), Majkowska (1), Damaske (14), Mazur, Stachowicz, Abramajtys, Szczepańska-Pogoda, Bidia (6), Ciesielczyk.