Foto: wartapoznan.pl

Dotychczasowy trener Warty Poznań Dawid Szulczek nie przedłuży kontraktu z klubem. Szkoleniowiec odejdzie z Poznania wraz z końcem sezonu 2023/2024. 

Szulczek trenuje Wartę Poznań od listopada 2021 roku. To on wtedy wyprowadził poznaniaków ze strefy spadkowej zajmując jedenaste miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Rok później natomiast zdołał zakończyć sezon na jeszcze lepszej ósmej pozycji. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Warta i ten sezon zakończy bez spadku.

Kontrakt Szulczeka wygasa wraz z końcem czerwca 2024 r. i już wiadomo, że nie zostanie on przedłużony. Prezes Warty Poznań poinformował, że rozmowy o przedłużeniu umowy trwały, ale końcowo nie skończyły się porozumieniem. Zatem Szulczek i Meisnner uznali, że jest to odpowiedni moment na zakończenie tej przygody.

Do tej pory Szulczek prowadził Wartę w osiemdziesięciu sześciu spotkaniach (osiemdziesiąt jeden w PKO BP Ekstraklasie i pięć w Fortuna Pucharze Polski). Łącznie zanotował z nimi dwadzieścia osiem wygranych, dwadzieścia dwa remisy i trzydzieści jeden porażek. Nowy trener Warty Poznań zostanie ogłoszony po zakończeniu aktualnego sezonu ligowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!