PGE Spójnia Stargard
Wesley Gordon fot: plk.pl

PGE Spójnia wygrywa z Eneą Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 w Stargardzie. To bardzo ważne 16 zwycięstwo dla gospodarzy w Orlen Basket Lidze, w kontekście play-offów. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Wesley Gordon – 15 punktów, dziewięć zbiórek i Alex Stein – 19 punktów, pìęć zbiórek.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Zielonej Góry, wychodząc na prowadzenie 5:0. Trafiali Paweł Kikowski i Novak Musić. Rywal szybko jednak zareagował i przegonił gości, ustalając wynik na 12:9. Swoje celne akcje kończyli m.in. Gordon i Karol Gruszecki. Do remisu doprowadził Kikowski, ale Spójnia zaliczyła serię 12 punktów zdobytych z rzędu. Mieli w tym zasługę m.in. Devon Daniels IV czy też Aleksandar Langović. Dodatkowo Stein zdobył trójkę, a jego drużyna kończyła kwartę z 12 oczkami przewagi.

Drugą kwartę zaczął Zastal, zmniejszając stratę do ośmiu punktów, dzięki duetowi Kikowski i Michał Kołodziej. Próbował ich zatrzymać Stein, ale współpraca Musića i Jeriaha Horne’a, pozwoliły przyjezdnym na zbliżenie się do przeciwnika, na cztery punkty. Udało im się utrzymać tą różnicę przez dwie minuty, do momentu serii dziewięciu punktów z rzędu, drużyny ze Stargardu. Celnie trafiał duet Stein i Gordon, a ich przewaga wzrosła do 14 oczek. Podopieczni trenera Sirvydisa mocno walczyli, ale pierwszą połowę kończyli ze stratą 11 punktów.

Po przerwie pierwsze punkty zdobył Langović, a jego koledzy dołożyli dziewięciopunktową serię. Trafiali m.in. Stephen Brown Jr. i Gordon, a przewaga ich zespołu wzrosła do 19 punktów. Rywal zdobył sześć punktów, ale prowadzenie nadal było bardzo wysokie.  Dodatkowo zawodnicy trenera Machowskiego, dołożyli siedem punktów i ponownie prowadzili 19 oczkami.

Z poczatkiem ostatniej kwarty, goście musieli zacząć działać, aby dogonić rywala. Byli w stanie zmniejszyć przewagę do 14 punktów, ale miejscowi skutecznie bronili swojego kosza. Punkty na swoim koncie notowali m.in. Dominik Grudziński i Damian Krużyński. Rywal nie był już w stanie dogonić Spójni i przegrał tym samym różnicą 22 punktów.

PGE Spójnia Stargard – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: 94:72 (27:15,24:25,21:13,22:19)

PGE Spójnia Stargard: Stein 19, Gordon 15, Langović 13,  Gruszecki 11, Brown Jr. 10, Daniels Iv 9, Grudziński 7, Simons 5, Krużyński 5, Łapeta 0, Kowalczyk 0

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Horne 22, Kikowski 12, Hall 11, Kołodziej 10, Musić 7, Woroniecki 6, Wójcik 2, Lewandowski 2, Góreńczyk 0