Michał Bryl i Bartosz Łosiak po niełatwych przeprawach w grupie rozkręcili się. Polscy siatkarze plażowi w barażu o ćwierćfinał wygrali z Amerykanami Partainem i Beneshem.

Biało-czerwoni w sobotni poranek pokazali się z naprawdę dobrej strony. Już po kilku akcjach odskoczyli rywalom (8:6). Bryl i Łosiak wykazywali się dużą skutecznością i konsekwencją, przez co Amerykanie nie mogli się do nich zbliżyć (13:9). Pod koniec seta Polacy jeszcze bardziej powiększyli prowadzenie (16:11), i było już pewne, że nie oddadzą go do samego końca. Ostatecznie zwyciężyli stosunkiem 21:17.

W drugą partię Polaków wprowadził asem Bartosz Łosiak (2:0). Amerykanie zmobilizowali się i doprowadzili do wyrównania (5:5). Polski duet nie pozostał bez odpowiedzi. Bryl włączył swoją broń – blok i zapunktował w tym elemencie (10:8). W decydującej fazie seta i całego meczu to Łosiak i Bryl byli lepsi (18:15). Amerykanom udało się wybronić pierwszego meczbola, ale przy drugim atak Bartosza Łosiaka okazał się już nie do powstrzymania.

W całym meczu Bryl zanotował dwadzieścia punktów, a Łosiak siedemnaście.

O półfinał Bryl i Łosiak zagrają ze Szwedami Davidem Ahmanem i Jonathanem Hellvigiem.

Bryl/Łosiak – Partain/Benesh 2:0 (21:17, 21:18)