Puszcza Niepołomice wygrała niedzielny mecz 29. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała z Cracovią.

Obie drużyny swoje domowe spotkania rozgrywają na tym samym stadionie. Tym razem formalnym gospodarzem była Cracovia, która to wygrała 2:1.

Puszcza Niepołomice w niedzielnym spotkaniu rywalizowała o wydostanie się ze strefy spadkowej. Zajmowała ona bowiem 16. miejsce z dorobkiem 29 pkt. Pewną utrzymania wciąż też nie jest jednak Cracovia, która to klasyfikowana była na 13. pozycji z dorobkiem 32 pkt.

Przebieg meczu:

Od początku meczu lepiej radzili się zawodnicy Puszczy Niepołomice. Bliskim gola w 5. minucie spotkania był Yakuba, który to trafił w słupek.

W 19. minucie z prowadzenia cieszyć mogła się Puszcza Niepołomice. Piłkę na lewej stronie pola karnego wywalczył bowiem Zapolnik. Ten wycofał ją przed pole bramkowe, zaś do siatki trafił Wojciech Hajda.

W drugiej części pierwszej połowy nieco więcej sytuacji stwarzała sobie Cracovia, która to miała jednak problem z oddawaniem celnych strzałów. Do przerwy prowadzenia nie oddali więc niepołomiczanie.

Cracovia bramce występujących w roli gości zagroziła w 60. minucie tego meczu. Zza szesnastki piłkę na pole bramkowe dogrywał bowiem Makuch. Przed polem bramkowym nieudanie przyjmował ją jednak Sokołowski.

W 69. minucie bliskim wyrównania był natomiast Atanasov. Zdecydował się on bowiem na uderzenie z dystansu. Piłka zmierzała w światło bramki, lecz skuteczną interwencją popisał się Oliwier Zych.

Końcówka drugiej części spotkania miała bardzo otwarty charakter. Żadna z drużyn nie zdołała już jednak zdobyć bramki. Wygrać udało się więc Puszczy, która to klasyfikowana będzie teraz na 14. miejscu z dorobkiem 32 pkt.

Co teraz?

W kolejnej rundzie Cracovia rywalizować będzie z walczącym o mistrzostwo – Lechem Poznań. Starcie tych drużyn zaplanowano na 28 kwietnia. W kolejnym dniu Puszcza Niepołomice zmierzy się z Koroną Kielce.