Hubert Hurkacz potrzebował dwóch setów, aby pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera w spotkaniu drugiej rundy turnieju ATP 1000 w Madrycie.

Hurkacz, który w Madrycie rozstawiony jest z numerem ósmym, pierwszego seta rozegrał perfekcyjnie. 27-latek miał znakomite otwarcie seta i rozpoczął go od dwóch przełamań i prowadzenia 5:0. W kolejnym gemie najlepszy polski tenisista miał piłkę meczową, którą wybronił Draper, a po chwili zakończył gema na swoją korzyść. Wrocławianin dopełnił formalności w kolejnym gemie i zakończył seta, zwyciężając 6:1.

Druga odsłona była bardziej wyrównana i każdy z zawodników pewnie wygrywał gemy przy własnym serwisie. Przełom nastąpił w jedenastym gemie, gdy Hurkacz wykorzystał drugą piłkę na przełamanie i objął prowadzenie 6:5. Kolejny gem przebiegał po myśli Polaka, który wygrał drugiego seta 7:5 i awansował do kolejnej rundy.

W kolejnej rundzie na Hurkacza czeka reprezentant Niemiec Daniel Altmaier (ATP 61).