Marek Łukomski oraz Rafał Frank nie są już trenerami Polpharmy Starogard Gdański. Nowym pierwszym szkoleniowcem został Robert Skibniewski.
Robert Skibniewski / fot. Karol Makowski
Kontrakty z dotychczasowymi szkoleniowcami zostały rozwiązane za porozumieniem stron. Marek Łukomski oraz jego asystent Rafał Frank objęli zespół Polpharmy w październiku 2019 roku. Dotychczasowy bilans Polpharmy to jedna wygrana w dziesięciu spotkaniach.
A „Skiba”?
W sezonie 2010/2011 był bardzo ważnym zawodnikiem w zespole prowadzonym przez Zorana Sretenovića. Uwieńczeniem świetnego sezonu było zdobycie Pucharu Polski przez Polpharmę, a obecny trener Farmaceutów doceniony został za doskonałą grę tytułem MVP turnieju finałowego.
Robert Skibniewski wystąpił trzykrotnie w Meczu Gwiazd, wraz z reprezentacją Polski czterokrotnie grał w finałach mistrzostw Europy. W przeszłości był także zawodnikiem zespołów z Wrocławia, Świecia, Zgorzelca, Gliwic i Koszalina. Grał też w Czechach i na Słowacji (mistrzostwo w Interem Bratysława). Jako zawodnik podpatrywał z bliska pracę takich trenerów jak: Andriej Urlep, Saso Filipovski, Muli Katzurin, Pierro Bucchi, czy też Ales Pipan.
Jako trener Skibniewski terminował w roli asystenta u Radosława Hyżego w pierwszoligowym Śląsku Wrocław, był również członkiem sztabu szkoleniowego Mike’a Taylora w reprezentacji Polski. Obecny sezon rozpoczął jako drugi trener w MKS-ie Dąbrowa Górnicza.
Robert Skibniewski zadebiutuje na ławce trenerskiej już w niedzielę w pojedynku z Eneą Astoria Bydgoszcz.