Aż czterdzieści cztery zdobyte punkty przez duet Szubarga-Żołnierewicz nie pomogły Arce na wygraną we własnej hali nad PGE Spójnią. W jej ekipie aż trzydzieści trzy oczka zdobył Filip Matczak.

Po zmianie trenera PGE Spójnia idzie prawie jak burza. Trzy mecze i trzy wygrane. Maciej Raczyński ma patent na wygrywanie?

Jednak w Gdyni nie wyglądało to od razu różowo. Na początku trafiali Żołnierewicz z Hrycaniukiem dla Arki i to goście musieli gonić. Na ylke skutecznie, że w pierwszej kwarcie pojawił się remis na tablicy. Jednak seria 9:0 gdynian znowu dała im bezpieczną różnice nad rywalami. W drugiej kwarcie Arka powiększyła jeszcze przewagę po skutecznych rzutach za trzy Szubargi i Żołnierewicza. W czternastej minucie było 34:19. Za odrabianie strat znowu wziął się Matczak, ale to gdynianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Swoje w zespole PGE Spójni próbował wnieść Baylee Steele.

Filip Matczak fot. Karol Makowski

Po rzucie Ricky’ego Tarranta na początku trzeciej kwarty przyjezdni zbliżyli się na cztery punkty, ale małą serią 8:0 odpowiedziała Asseco Arka, która ponownie mogła dzięki temu czuć się bezpiecznie. Filip Matczak dwoił się i troił, ponownie zmniejszając różnicę. Po późniejszej dobitce Ricky’ego Tarranta PGE Spójnia przegrywała już tylko dwoma punktami. Później Raymond Cowels dawał nawet prowadzenie, ale trójka Krzysztofa Szubarga oznaczała, że po 30 minutach był remis – po 70. Czwarta część spotkania była niezwykle wyrównana i… nerwowa, bo obie drużyny miały problemy ze skutecznością. W końcówce niezwykle ważne akcje należały do Matczaka oraz Kostrzewskiego. Na 45 sekund przed końcem stargardzianie prowadzili już siedmioma punktami! Tego już ekipa z Gdyni nie odrobiła.

ASSECO ARKA GDYNIA – PGE SPÓJNIA STARGARD  82:92(21:17, 23:20, 26:33, 12:22)

Arka: Krzysztof Szubarga 24 (5 zbiórek i 4 asysty oraz 3 przechwyty), Przemysław Żołnierewicz 20 (7 zbiórek), Adam Hrycaniuk 10 (9 zbiórek), Bartłomiej Wołoszyn 9, Igor Wadowski 8, Filip Dylewicz 6, Marcin Malczyk 3, Mikołaj Witliński 2, Wojciech Czerlonko 0, Marcin Kowalczyk 0.

Spójnia: Filip Matczak 33 (5 zbiórek, 5 przechwytów i 2 asysty), Ricky Tarrant 16 (7 zbiórek), Baylee Steele 15, Raymond Cowels 12, Mateusz Kostrzewski 8, Tomasz Śnieg 4, Omari Gudul 4 (8 zbiórek), Kacper Młynarski 0.