Powrót na boisko Karbowendeńczyka i jego dwadzieścia dziewięć punktów dało wygraną Anwilowi w meczu z HydroTruckiem. Czy po ofensywnym meczu we Włocławku Anwil wróci na zwycięską scieżke?

Owszem pierwsze punkty w meczu zdobywali radomianie i to oni prowadzili pięcioma oczkami. Ale szybko zaczął trafiać Ivan Almeida, a po kilku chwilach dołączył do niego z celnymi rzutami zza łuku Rotnei Clark. W fekcie czego to gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie właśnie pięcioma punktami.

Po wznowieniu gry Anwil szybko odskoczył na dwucyfrową różnicę. Na samym początku szybko było już dziesięć oczek różnicy. W trakcie kwarty uaktywnił się Gerald Green oraz dalej punktował Almeida, a na tablicy pojawił się wynik 37:23.

Po zmianie stron radomianie podjęli jeszcze rękawice. Z kilkunastu punktów przewagi zrobiło się tylko siedem po trójce Robertsa Stumbrisa. Na tym HydroTruck nie zatrzymał się i po i punktach Zegzuły i Hindsa było 65:60 dla Anwilu. Końcówka kwarty to znowu skuteczne akcje Almeidy. W kolejnej części meczu włocławianie przede wszystkim skupiali się na tym, aby kontrolować sytuację. W ważnych momentach trafiał oczywiście Almeida, a do tego ciągle solidny był Moore. Pojedyncze akcje Jabariego Hindsa niewiele zmieniały, bo HydroTruck nie był już w stanie efektywnie zmniejszać różnicy.

Oprócz występu Ivana Almeidy z 29 punktami i 7 abiórakmi na odnotowanie zasługuje solidny występ McKenzie Moore’a. Jemu do triple double zabrakło dwóch asyst.

ANWIL WŁOCŁAWEK – HYDROTRUCK RADOM 97:86 97:86(24:19, 29:22, 23:25, 21:20)

Anwil: Ivan Almeida 29, Rotnei Clarke 16, Walerij Lichodiej 14, Garlon Green 13, McKenzie Moore 10 (11 zb, 8 asyst), Ivica Radić 10, Adrian Bogucki 4, Andrzej Pluta 1, Krzysztof Sulima 0, Wojciech Tomaszewski 0, Adam Piątek 0.

HydroTruck: Marcin Piechowicz 21, Jabarie Hinds 11, Filip Zegzuła 10, Danilo Ostojić 10, Nickolas Neal 10 (10 as), Roberts Stumbris 9, Brett Prahl 6, Daniel Wall 5, Aleksander Lewandowski 2, Marcin Tomaszewski 2.