W piątkowe przedpołudnie zainaugurowano 41. edycję Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet. Na starcie nie zabrakło Polek. Punkty dok klasyfikacji generalnej wywalczyła Monika Skinder.

W kwalifikacjach sprintu rozgrywanego techniką klasyczną wygrała Norweżka – Anne Appelkvist Stenseth, która uzyskała 2 minuty, 55 sekund i 94 setne sekundy. Najlepsza z Polek, Monika Skinder, uplasowała się na 29. lokacie ze stratą 11 sekund i 12 setnych sekundy.

Polka wystartowała w drugim ćwierćfinale, w którym rywalizowała z Tiril Udnes Weng (5.), Anamariją Lampic (9.), Moą Lundgren (14.), Hailey Swirbul (16.) oraz Yulią Stupak (21.).

W biegu ćwierćfinałowym Skinder uplasowała się na 3. lokacie, co nie dało jej przepustki do półfinału. Czas 2 minuty, 59 sekund i 95 setnych sekundy dał jej 16. lokatę.

W finale zaprezentowały się Linn Svahn, Jonna Sundling, Maja Dahlqvist i Emma Ribom, które reprezentowały Szwecje, a także Norweżki – Anne Appelkvist Stenseth i Lotta Udnes Weng. Z tego grona najlepiej spisała się Svahn, która uzyskała 2 minuty, 54 sekundy i 34 setne sekundy. Podium uzupełniła Dahlqvist i Sundling.