Wracający na ligowe podwórko po turnieju Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź szybko i pewnie 3-0 rozprawił się z Enea PTPS Piła w 11. kolejce Tauron Ligi.

Podróż z Bułgarii po turnieju Ligi Mistrzyń oraz krótki odpoczynek nie miały wpływu na zachwianie formy siatkarek ŁKS Commercecon Łódź. Zgłaszający od wielu tygodni jej wzrost łódzki zespół bezproblemowo wygrał dwa sety z drużyną z Piły, rozstrzygając je w identycznych rozmiarach (25-14). Wśród gospodyń nie do zatrzymania była Anna Kalandzadze, a wtórowała jej w wielu akcjach na skrzydłach Katarzyna Zaroślińska – Król oraz na środku Klaudia Alagierska. Sporo dobrych interwencji notowała libero Magdalena Saad.

Nieco więcej do powiedzenia w trzecim secie miały zawodniczki z Piły, lecz nie przeszkodziło to „Wiewiórom” kontrolować również spotkania w trzeciej partii. Tylko w początkowej jej fazie przyjezdne zbliżyły się na odległość jednego punktu (9-8), ale na kolejnych etapach seta ełkaesianki dorzucały do przewagi kolejne „oczka”, by w końcówce wyraźnie już dominować nad rywalkami. Trzeci i ostatni set pojedynku siatkarki z Miasta Włókniarzy wygrały 25-16. Pięć kwadransów wystarczyło im do dopisania kolejnych trzech punktów w tabeli Tauron Ligi.

ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ – ENEA PTPS PIŁA 3-0 (25-14, 25-14, 25-16)

MVP: Anna Kalandzadze