We wtorek na boiskach Ligi Mistrzów mogliśmy podziwiać rywalizacje zespołów z grup A, B, C, oraz D.

Grupa A

Rywalizację w 5. kolejce otworzył mecz Lokomitwu z RB Salzburg. Gospodarze przystępowali do tego meczu w osłabieniu. Jednym z zakażonych na koronawirusa jest Polak – Grzegorz Krychowiak. Po zamieszaniu w polu karnym, bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył w 27. minucie Mergim Berisha, czym wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Po pierwszej połowie Austriacy schodzili do szatni prowadząc aż 2:0. Drogę do siatki ponownie znalazł Berisha.

Bramkę kontaktową dla Rosjan swoim mocnym uderzeniem z rzutu karnego w 79. minucie zdobył Anton Miranchuk.

Jednak nadzieje piłkarzy Lokomotiwu na ugranie choć remisu w tym spotkaniu swoim trafieniem w 82. minucie zgasił Karim Adeyami.

Całe 90. minut w drużynie Lokomotiwu rozegrał Maciej Rybus.

W drugim meczu tej grupy Atletico Madryt podejmowało na własnym stadionie Bayern Monachium. Spotkanie w 26. minucie swoim trafieniem otworzył Joao Felix. Tym trafieniem Portugalczyk zapewnił Atletico prowadzenie do przerwy.

Na kolejną bramkę w tym spotkaniu byliśmy zmuszeni poczekać aż do 86. minuty. To właśnie wtedy Tomas Muller wykorzystał podyktowany dla Bayernu rzut karny czym ostatecznie zapewnił Bawarczykom cenny punkt na  madryckiej ziemi.

Grupa B

W Doniecku Szachtar podejmował madrycki Real. W pierwszym spotkaniu niespodziewanie 3 pkt zgarnęli Ukraińcy. W Doniecku pierwsza połowa nie przyniosła rozstrzygnięć bramkowych.

W drugiej połowie ziścił się najczarniejszy scenariusz kibiców królewskich. Historia zatoczyła koło i ponownie to zespół z Ukrainy prowadził w tym spotkaniu. Strzelcem bramki został 31-letni Dentinho. Ostatecznie szanse królewskich na wywiezienie choć jednego punktu z Ukrainy w 82. minucie pogrzebał Manor Salomon strzelając Hiszpanom bramkę na 2:0.

Kolejnym pojedynkiem czekającym na widzów w grupie B było starcie Borussii Monchengladbach z Interem Mediolan.

Wynik tego spotkania w 17. minucie otworzył Matteo Darmian tym samym wyprowadzając Inter na jednobramkowe prowadzenie.

Gdy już wydawało się, że w pierwszej połowie tego spotkania nie zobaczymy więcej bramek na listę strzelców wpisał się Alassane Plea dając Borussi wyrównanie w tym meczu.

W pozostałych 45. minutach swoje nieocenione umiejętności zaprezentował  Romelu Lukaku, który swoimi dwoma trafieniami wyprowadził Inter na bezpieczne prowadzenie.

Lecz piłkarze Borussii wcale nie zamierzali się poddawać. Zaledwie 2 minuty po golu Lukaku na 3:1 na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Alassane Plea.

Na szczęście dla Włochów podopieczni Marco Rose nie  zdobyli się już na więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Interu.

Grupa C

W spotkaniu Olimpiku Marsylia z Olympiakosem Pireus niespodziewanie to przyjezdni z Grecji pierwsi wyszli na prowadzenie. Strzelcem premierowej bramki w grupie C został Mady Camara.

Po przerwie 2  trafienia dla francuzów zdobył Dimitri Payet. Francuz dokonał tego wykorzystując dwa rzuty karne podyktowane dla Marsylii czym ostatecznie ustalił wynik tego spotkania na 2:1.

Z kolei na stadionie w Porto przez cały mecz nie obejrzeliśmy ani jednej bramki tym samym spotkanie FC Porto z Manchesterem City zakończyło się wynikiem 0:0.

Grupa D

W meczu Liverpoolu z Ajaxem Amsterdam padła tylko jedna bramka. Tą bramką było trafienie młodego Curtisa Jonesa, którego skuteczność ostatecznie przełożyła się na wygraną podopiecznych Juregena Klopppa 1:0.

Z kolei na stadionie Atalanty doszło chyba do największej sensacji tego wieczoru. Otóż duńskie Mydtjylland okazało się zbyt silnym przeciwnikiem dla zeszłorocznej rewelacji Champions League sprawiając Włochom skuteczny opór .

Ostatecznie drużyna z Bergamo dzięki wyrównującemu trafieniu w  79. minucie tego spotkania zdołała zremisować z duńskim klubem 1:1.

Jutro do gry włączą się zespoły z grup E, F, G i H.