W tabeli Polskiej Hokej Ligi pierwsze trzy miejsca zajmują zespoły z Górnego Śląska. W dwóch najbliższych kolejkach Ślązaków czekają trudne batalie. W piątek nowy lider rozgrywek, JKH GKS Jastrzębie podejmuje Re-Plast Unię Oświęcim. To będzie również bardzo ważny weekend dla GKS Katowice, który zaliczył ostatnio spory awans.

 

W niedzielę JKH pokonał w świetnym stylu GKS Tychy aż 7:2 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Jastrzębianie wygrali dziesięć spotkań z rzędu i chcą wydłużyć tę serię. W piątek czeka ich bardzo ciekawie zapowiadająca się konfrontacja z Unią. Na dodatek na początku tygodnia zespół jeszcze wzmocnił się, bo umowę z klubem podpisał łotewski obrońca Eriks Ševčenko, który ma za sobą między innymi grę w KHL oraz w reprezentacji Łotwy.

 

Zabiegany selekcjoner

Mocno zapracowany jest trener Robert Kalaber, który swoją pracę w jastrzębskim klubie łączy z prowadzeniem kadry narodowej. W dniach 17-19 grudnia w Katowicach reprezentacja Polski zagra w turnieju Euro Ice Hockey Challenge. Rywalami będą Łotwa i Węgry. Dla Łotwy, która jest współorganizatorem Mistrzostw Świata Elity w 2021 roku, turniej w Polsce ma być okazją do przeglądu kandydatów do reprezentacji. W tym roku w EIHC drużyny będą rywalizować o Puchar imienia Wojciecha Korfantego, wybitnego Ślązaka, który był jednym z ojców niepodległej Polski. Partnerem turnieju EIHC jest Województwo Śląskie a współorganizatorem Miasto Katowice.

 

Spory awans GieKSy

W weekend bardzo ważne mecze w lidze rozegra GKS Katowice. 20 listopada po kolejnej porażce drużyny trener Piotr Sarnik zrezygnował z zajmowanego stanowiska. Błyskawicznie znaleziono następcę, zespół przejął Andriej Parfionow, który w przeszłości był m.in. trenerem SMS PZHL, młodzieżowej reprezentacji Polski, pracował w Rosji, na Białorusi, w Chinach. Pod wodzą Rosjanina zespół wygrał cztery mecze z rzędu, w tym z mocną ekipą z Torunia i awansował w tabeli PHL na trzecie miejsce. W piątek i niedzielę katowiczan czekają duże wyzwania, bo najpierw zagrają w Tychach z mistrzami Polski, a dwa dni później z wicemistrzem kraju, Re-Plastem Unią Oświęcim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!