We Włocławku Anwil przegrywa z walczącą o utrzymanie się w lidze Polpharmą Starogard Gdański. Wygraną gościom dała świetna pogoń w czwartej kwarcie. Dla gości była to dopiero druga wygrana w tym sezonie.

Walczący o wejście do turnieju finałowego Pucharu Polski Anwil bardzo długo męczył się nie tylko z rywalami, ale i samym ze sobą. Anwil miał przewagę siły pod koszem. Starogardzianie postawili na granie niższą, ruchliwszą piątką. W końcówce pierwszej kwarty punkty McKenzie Moorre’a pozwoliła zmniejszyć straty włocławian do stanu 19:21 po pierwszej kwarcie. Polpharma nie dawała za wygraną. Jednak Anwil po pierwszej połowie wyszedł na prowadzenie.

Po zmianie stron rozkręcił się Ivan Almeida (21 pkt, 8 zbiórek i 6 asyst w meczu). Anwil utrzymywał minimalne prowadzenie. Przewaga Anwilu w trakcie trzeciej odsłony wynosiła momentami 7-8 oczek. Grająca małymi zrywami Polpharma potrafiła na chwilę zmniejszyć straty do trzech oczek. Wynik 76:71 po trzydziestu minutach gry nie dawał jednak nadziei włocławianom na końcowy sukces. Po wznowieniu gry w czwartej kwarcie dobre wejście zaliczyli zawodnicy Anwilu. Ważny sygnał do ataku dał Krzysztof Sulima. Po jego akcji 2+1 kolejne trafienia zaliczał również Almeida. I Anwil odskoczył na 81:71. Jednak starogardzianie nie rzucili ręcznika na parkiet. Skuteczne akcje Sebastiana Kowalczyka i  Stevena Haneya pozwoliły się gościom zbliżyć na 83:81. I to nie był koniec. Na 4,5 minuty do końca meczu był nawet remis 86:86, a kilka chwil 89:89. I od tego momentu gdy na zegarze gry pozostawało minuta do końca regulaminowego czasu punktowali już tylko przyjezdni. Gwoźdźiem do przegranej Anwilu była celna trójka Grega Surmacza na 21 sekund do końca spotkania.

ANWIL WŁOCŁAWEK – POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI 89:96(19:21, 32:28, 25:22, 13:25)

Anwil: Ivan Almeida 21, Rotnei Clarke 13, McKenzie Moore 13, Ivica Radić 12 (10 zb), Walerij Lichodiej 12, Przemysław Zamojski 9, Krzysztof Sulima 5, Adrian Bogucki 2, Artur Mielczarek 2.

Polpharma: Trevon Allen 21, Steven Haney 18, Grzegorz Surmacz 16, Joe Furstinger 13, James Washington 11 (10 as), Peter Olisemeka 10, Sebastian Kowalczyk 7, Sebastian Walda 0.