Lech Poznań pożegnał się z europejskimi pucharami. W 6. kolejce Ligi Europy podejmował u siebie szkockie Rangers Glasgow.

W pierwszym meczu Szkoci zwyciężyli 1:0, co pozwoliło im powiększyć dorobek punktowy wywalczony po zwycięstwie nad Standardem. Dobra sytuacja w tabeli umożliwiła im uwierzyć w awans i remisy z Benficą dały im prawo gry w 1/16 Ligi Europy.

Kolejorz zgromadził przed czwartkowym spotkaniem 3 pkt. Poznaniacy zdobyli je dzięki domowej wygranej nad Standardem Liege.

Trener Żuraw wystawił na ten mecz Bednarka, Butko, Crnomarkovicia, Puchacza, Skórasia, Muhara, Tibę, Kamińskiego, Marchwińskiego i grającego w roli kapitana – Satkę.

Spotkanie rozpoczęło się dość nieprzyjemnie dla ekipy poznańskiego Lecha. Z powodu nadkręcenia kostki boiska musiał opuścić Skóraś, zaś jego miejsce zajął Sykora. Kontuzja Polaka kosztowała Lechitów grę w osłabieniu, lecz do przerwy to gospodarze cieszyli się wyższym procentem posiadania piłki. Mimo to nie zdołali zachować czystego konta. W 31. minucie błąd w środku pola zanotował Kamiński, który zagrał piłkę wprost do Ittena. Ten wszedł w pole karne, minął Crnomarkovicia i strzałem z ostrego kąta pokonał Filipa Bednarka.

Na początku drugiej połowy plac gry zasili Jakub Moder i Vasyl Kravets, którzy zastąpili Pedro Tibę i Jakuba Kamińskiego.

Przez pewien moment Kolejorz próbował częściej dochodzić do sytuacji podbramkowych, lecz obrona gości nie dała się zaskoczyć. Tym samym trener Żuraw zdecydował o zrezygnowaniu z usług Ishaka i Sykory, zaś ich pozycje zajęli Awwad i Ramirez.

Niestety, kolejne sytuacje stwarzali sobie Szkoci. W 72. minucie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Goldson, który uderzył w poprzeczkę, po czym piłkę do siatki wpakował Hagi.

W końcówce spotkania szans rozpaczy próbowali poznaniacy. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Moder, lecz piłka powędrowała nad bramką.

Ostatecznie Rangersi nie dali sobie wyrwać prowadzenia i wygrali 2:0, dzięki czemu nie zanotowali w tegorocznych rozgrywkach fazy grupowej żadnej porażki.

Lech kończy przygodę z Ligą Europy z 3 pkt i w tabeli grupy D zajmuje 4. lokatę.

10.12.2020. Liga Europy                                                                                   Lech Poznań 0:2 Rangers Glasgow