Biegi narciarskie

Sprinty w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Davos poszły pomyśli Macieja Staręgi.

Polski zawodnik uzyskał w kwalifikacjach 18. rezultat, co pozwoliło mu awansować do ćwierćfinału, w którym rywalizował z Amerykaninem Schoonmakerem (5.), Szwajcarem Schaadem (10.), Rosjaninem Maltsevem (11.), Francuzem Jayem (21.), Szwajcarem Cologną (24.).

W rywalizację w ćwierćfinale Polak ukończył na ostatniej, 6. pozycji. Jego czas wyniósł 2 minuty, 22 sekundy i 4 setne sekundy. Bezpośredni awans do półfinału wywalczyli Schaad i Clugnet.

W finale zaprezentowali się Frederico Pellegrino (Włochy), Gleb Retivykkh (Rosja), Alexander Bolshunov (Rosja), Richard Jouve (Francja), Valerio Grond (Szwajcaria) oraz Andrew Young (Wielka Brytania).

Ostatecznie triumfatorem zawodów został Pellegrino, którego czas wyniósł 2 minuty, 17 sekund i 68 setnych sekundy. Czołową trójkę uzupełnili Bolshunov i Young.