Polscy szczypiorniści z kompletem zwycięstw zakończyli Międzynarodowy Turniej Towarzyski w Jastrzębiu Zdroju. We wtorek Polacy rozprawili się z Rosjanami.

W pierwszej połowie górą biało-czerwoni, choć w jej końcowym fragmencie polscy szczypiorniści grali w podwójnym osłabieniu. Mimo to schodzili do szatni prowadząc 12:11.

W drugiej połowie Polacy zmuszali rywali do błędów, dzięki czemu dochodzili do sytuacji strzeleckich w kontratakach. W decydujących momentach więcej zimnej krwi próbowali zachować przyjezdni. Bliskim wyrównania był Ostaszczenko, ale trafił w poprzeczkę, zaś rzutu z siódmego metra nie wykorzystał Krajewski. Ostatecznie Polacy wygrali 25:23. Bramki dla Polaków zdobywali: Olejniczak, Krajewski, Walczak, Sićko, Czuwara, Moryto, Daszek oraz Przybylski.