W swoim kolejnym występie w Lidze VTB koszykarze Zastalu Inei BC minimalnie przegrali w Kazaniu z tamtejszym Uniksem.

Pierwsze minuty należały do Uniksu. Po chwilowym zastoju Zastal odzyskał skuteczność. Serią jedenastu oczek odrbili część strat. Po dziesięciu minutach Zastal miał jeszcze sześć oczek straty. W drugiej kwarcie zielonogórzanie tracili jeszcze do rywali tylko dwa punkty.

W trzeciej kwarcie akcje Freimanisa i Groselle’a sprawiły, że ekipa trenera Żana Tabaka miała nawet 12 punktów przewagi! White i Theodore odrabiali straty, ale zagranie Blake’a Reynoldsa sprawiło, że goście po 30 minutach nadal byli na prowadzeniu – 46:55. Ostatnią część meczu zespół z Kazania rozpoczął od rewelacyjnej serii 12:0 i objął prowadzenie! Ponowną przewagę przyjezdnym po chwili dawał rzutem z dystansu Marcel Ponitka. Końcówka była bardzo zacięta, ale bohaterem został Jamar Smith, który trafił rzut na zwycięstwo. Ostatnia akcja miała należeć do Ilfe Liunberga, ale akcja duńczyka okazała się nieskuteczna.

Uniks Kazań – Zastal Enea BC Zielona Góra 65:64 (18:24, 15:15, 13:16, 19:9)

Uniks: Smith 22, White 15, Wolters 8, Antipov 5, Zhbanov 4, Morgan 4, Theodore 4, Kolesnikov 3, Uzinkskii 0, Brown 0

Zastal Enea: Lundberg 13, Groselle 13, Freimanis 13, Berzins 8, Reynolds 5, Richard 5, Ponitka 4, Koszarek 3, Put 0