W ramach zaległej 9. kolejki Plus Ligi MKS Będzin podejmował u siebie Asseco Resovię Rzeszów, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3-1. Dla rzeszowian było to ważne zwycięstwo, gdyż ich stosunek wyjazdowych meczów wygranych do przegranych jest zdecydowanie za wysoki, a forma wydaje się bardzo niepewna. Dla gospodarzy natomiast była to już 12. porażka z rzędu, co plasuje ich na ostatnim miejscu w tabeli.

Pierwszą odsłonę meczu przyjezdni z Podkarpacia mogli zapisać na swoje konto. Pewni w ataku, groźni na zagrywce i skuteczni w bloku wyszli na kilkupunktowe prowadzenie i „dowieźli” je do końca seta wygrywając 25:21.

Druga część spotkania zapowiadała się na bardzo zaciętą. Już po pierwszych piłkach było widać większą mobilizację i przede wszystkim skuteczność gospodarzy. Cały set był grany punkt za punkt z minimalnym prowadzeniem, jednej bądź drugiej drużyny. Siatkarze z Będzina jednak zaczęli grać dużo pewniej na zagrywce, ryzykując i dokładając kilka punktowych bloków na rzeszowianach. W końcówce jednak, jak to w siatkówce, decyduje dyspozycyjność chwili, która tym razem była wyższa po stronie będzinian, pozwalając im wyjść na prowadzenie 18:17, które udało im się utrzymać do końca i wygrać tego seta 25:23.

Trzeci set to początkowe prowadzenie MKS Będzin, które jednak szybko zostało zniwelowane, a następnie goście aż do końca tej części spotkania utrzymywali 4-5 punktowe prowadzenie. (25:20).

Ostatni set to przysłowiowa kropka nad „i”, którą musieli postawić siatkarze Asseco Resovii. Bez większych emocji potwierdzili tylko, iż w tym meczu grają lepiej niż gospodarze i pewnie wygrali 25:16. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a najlepszym zawodnikiem został wybrany Karol Butryn.

MKS BĘDZIN – ASSECO RESOVIA RZESZÓW 1-3 (21-25, 25-23, 20-25, 16-25)

MVP: Karol Butryn

MKS Będzin: Rafał Faryna, Tomasz Kalembka, Artur Ratajczak, Jose Ademar Santana, Rafał Sobański, Pontes Veloso Thiago – Szymon Gregorowicz (libero) – Bartosz Gawryszewski, Michał Godlewski, Łukasz Makowski, Bartosz Schmidt, Dominik Teklak

Asseco Resovia Rzeszów: Karol Butryn, Klemen Cebulj, Fabian Drzyzga, Jeffrey Jendryk, Nicolas Szerszeń, Timo Tammemaa – Michał Potera (libero) – Rafał Buszek, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański