W 16. kolejce piłkarskiej Bundesligi Bayern Monachium podejmował u siebie SC Freiburg. zaliczył Robert Lewandowski.

Początek spotkania ułożył się pomyśli gospodarzy. Z powodu kontuzji plac gry musiał opuścić Santamaria, zaś chwilę później szybki kontratak przeprowadzili miejscowi. Sprzed linii szesnastu metrów piłkę na dziesiąty metr wyłożył Thomas Mueller. Do futbolówki doszedł Lewandowski, który bez namysłu kropnął na bramkę wyprowadzając Bayern na prowadzenie.

Przed przerwą wynik spotkania nie uległ zmianie. W 59. minucie bliskim podwyższenia prowadzenia był Lewandowski, lecz Polak uderzył w poprzeczkę. Po upływie kilku minut gola wyrównującego zanotował Petersen.

1 pkt to dla Monachijczyków zdecydowanie za mało. W 74. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał wspominany Mueller i Bayern ponownie cieszył się z prowadzenia.

Ostatecznie Bayern zwycięża 2:1, choć w doliczonym czasie gry w poprzeczkę trafił Petersen.

Dla polskiego napastnika dzisiejsza bramka była 21. w tym sezonie. Tym samym ustanowił on rekord goli zdobytych w pierwszych szesnastu kolejkach sezonu.