W sobotnie popołudnie rozegrano drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich pań. W słoweńskim Ljubnie nie zabrakło Polek, które zajęły 8. miejsce.

Po zwycięstwo sięgnęły przedstawicielki Słowenii. Ema Kliniec (96 m; 93 m), Spela Rogellj (84,5 m; 85,5 m), Ursa Bogataj (90 m; 91,5 m) oraz Nika Kriznar (92,5 m; 88,5 m) zgromadziły 1064,8 pkt. 17,9 pkt mniej wywalczyły Norweżki (Eirin Maria Kvandal, Thea Minyan Bjoerseth, Silje Opseth, oraz Maren Lundby), które sklasyfikowano na 2. lokacie. Najniższy stopień podium dla Austriaczek.

Reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na. Ekipę prowadzoną przez Łukasza Kruczka utworzyły Anna Twardosz (82 m), Joanna Szwab (70,5 m), Kinga Rajda (80 m) oraz Kamila Karpiel (83,5 m), które po pierwszym serii znajdowały się na 8. pozycji. Tym samym zdołały awansować do finału, gdzie skakały po 81 m, 75,5 m, 79 m, a także 82 metry, co nie pozwoliło im poprawić zajmowanego miejsca. Polki straciły do najlepszych