Zawody dzieci i młodzieży to bardzo ważny punkt w kalendarzu wydarzeń jeździeckich na sopockim Hipodromie. Na co dzień działa tutaj dziewięć szkółek, w których na możliwość pobierania nauki jazdy czekają kolejki chętnych. Bardzo ważne jest, by umożliwić tym młodym entuzjastom sportów konnych udział w jak największej liczbie zawodów.

Hipodrom – oprócz licznych zawodów regionalnych, między innymi cieszącego się dużą popularnością cyklu JumpOFF – kilka razy do roku organizuje także zawody rangi ogólnopolskiej, skierowane tylko do najmłodszych jeźdźców.

W dniach 5-7 lutego na Hipodromie odbyły się halowe zawody ogólnopolskie, które równocześnie stanowiły pierwszą kwalifikację do czerwcowych zawodów CSIO Sopot Young Stars. Była to też ważna wprawka dla młodych sportowców przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski, które odbędą się również w Sopocie, już w kwietniu.

W niedzielę, po dwóch dniach ostrej rywalizacji sportowej, młodzi jeźdźcy walczyli o zwycięstwo w rozgrywkach finałowych.

I tak w finale grupy A0 pierwsze miejsce zajęła para Adriana Czarnecka i WINCENTY. W kolejnym finale, grupy A1, zwyciężyła para Zofia Kamińska i PASJONATA AMIGO. Trzeci konkurs, finał grupy A2 przyniósł zwycięstwo Jakuba Mroczka startującego na klaczy JUULTJE. W finale grupy C najlepszą parą okazała się Nel Skotarczak i HELABDA D’INSEGOTTE.

Finał grupy  D Bis przyniósł zwycięstwo Paulinie Pellowskej startującej  na wałachu MAKUBA21. Z kolei w finale Juniorów Młodszych i Juniorów Młodszych na dużych koniach pierwsze miejsce zajęła Lena Czeszejko – Sochacka na wałachu BALANS.

Zwyciężczynią Grand Prix grupy D i E została Nell Sówka startująca na LEXUSIE.

Grand Prix dzieci przyniosło, w rozgrywce, kolejne zwycięstwo Nell Sówce, dosiadającej w tym konkursie wałacha MISTER STAKKATO S. W finale Rundy Juniorów i Rundy Młodych Jeźdźców zwycięża Iga Biegalska i DORAVELLA.

W konkursie pocieszenia 50/60/70 cm pierwsze miejsce zajęła Róża Wójcikiewicz i DEPAS CORRINUS P. Konkurs pocieszenia 80/90/100/110 cm wygrała Aneta Gierszewska na KILIMANDŻARO. W ostatnim niedzielnym konkursie, pocieszenia 90/100/110/120 cm zwyciężczynią została Agata Wierzchowska na CELESTIANO.

Serdecznie gratulujemy udanych przejazdów i zapraszamy do Sopotu na kolejne zawody. Widzimy się już za trzy tygodnie, na Mistrzostwach Pomorza.

Wyniki wszystkich konkursów są dostępne w serwisie zawodykonne.com.

Źródło: Hipodrom Sopot