T.J. HAWS fot. Kacper Polaczyk

Trefl Sopot trzecim półfinalistą Pucharu Polski koszykarzy. Podopiecznych trenera Marcina Stefańskiego do wygranej poprowadził T.J. Haws zdobywca 21 punktami, 6 zbiórek i 3 asyst.

Początek meczu należał po kilku akcjach do sopocian, którzy dzięki skutecznym akcjom Karola Gruszeckiego i Łukasza Kolendy 8:14. Gy do gry włączył się Dominik Olejniczak było nawet osiem oczek przewagi dla Trefla. Pierwszą kwartę wygrywa ekipa z Trójmiasta pięcioma oczkami. Tą przewagę szybko po wznowieniu gry niweluje Walerij Lichodiej. Później znowu skuteczne akcje Łukasza Kolendy dały jego drużynie prowadzenie 30:21 i to po serii 10:1 dla Trefla i to w ciągu dwóch minut i piętnastu sekund. Sopocianie kontrolowali spotkanie. Legia próbowała zmniejszyć straty, ale granica trzech punktów była nie do złamania. Sygnałem do ponownego serii punktowej Trefla były cztery oczka z rzędu Olejniczaka. Po dwóch kwartach sopocianie prowadzili 45:30.

W trzeciej kwarcie obraz gry nie zmienił się. Trefl dalej powoli budował swoją przewagę. Trafienia Motena, Olejniczaka i Kolendy bez odpowiedzi legionistów dało im prowadzenie 57:34 przed półmetkiem trzeciej kwarty. Później po kolejnym trafieniu trzypunktowym (tym razem T.J. Haws) było nawet 26 oczek różnicy. Legia nie miała argumentów w swoich rękach. Kolejna część meczu niewiele zmieniała, a dzięki akcji 2+1 Nuniego Omota przewaga wynosiła aż 29 punktów. W końcówce trenerzy szerzej korzystali z rezerw.

LEGIA WARSZAWA – TREFL SOPOT  56:92 (15:20, 15:25, 9:19, 17:28)

Legia: Jamel Morris 11, Grzegorz Kamiński 11, Lester Medford 10, Walerij Lichodiej 9, Jakub Karolak 4, Nickolas Neal 4, Earl Watson 3, Dariusz Wyka 2, Jakub Sadowski 0, Grzegorz Kulka 0, Adam Linowski 0, Benjamin Didier-Urbaniak 0.

Trefl: T.J. Haws 21, Dominik Olejniczak 14, Łukasz Kolenda 12, Nuni Omot 11, Michał Kolenda 11, Dariuos Moten 8, Karol Gruszecki 7, Paweł Leończyk 4, Martynas Paliukenas 2, Witalij Kowalenko 2, Łukasz Klawa 0.