Mistrzowie Polski z ubiegłego roku i zdecydowany lider tabeli w obecnym sezonie wygrywa w finale Pucharu Polski. Kolejne świetne zawody zaliczył odchodzący z Zielonej Góry Ilfe Lundberg.

Spotkanie zaczęło sie od szybkich i efektownych zagrań właśnie duńskiego rozgrywającego Zastalu Enei. Po niespełna dwóch minutach zielonogórzanie prowadzili 6:1. PGE Spójnia jednak podjęła rękawicę. Szybko wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie 9:12. Od tego momentu mistrzowie Polski zdobywali punkty seriami. W niespełna dwie i pół minuty zaliczyli serię 11:1. W tym momencie ogromnym mankamentem w grze PGE Spójni były ich starty. Po pierwszej kwarcie mieli ich aż dziesięć. Po pierwszej kwarcie Zastal prowadził ośmioma  a oczkami. W drugiej kwarcie PGE Spójnia ponownie zwarła szeregi i próbowała odrabiać straty. Dwie ważne trójki trafił Filip Matczak, a dwa punkty dorzucił Mateusz Kostrzewski co sprawiło, że ich zespół przegrywał czteroma oczkami. W tym momencie swoje trafiał Rolandas Freimanis. Podkoszowy Zastalu jak na zamówienie trafił trójkę, także Kris Richard trafił zza łuku i ich zespół odskoczył na dwanaście oczek. Jednak to był początek. Zielonogórzanie przejęli kontrolę nad spotkaniem już w tej części. Po kolejnym celnym rzutem za trzy Freimanisa było 48:31 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron stargardzianie ponownie próbowali zmniejszać straty. Dzięki Threatowi i Gudulowi było 53:45 na półmetku trzeciej kwarty. Jednak zielonogórzanie nie dali zmniejszyć rywalom bardziej strat. Ponownie kolejnym trójka popisał się Freimanis i ustalił wynik po trzydziestu minutach. W czwartej kwarcie zielonogórzanie jakby włączyli tryb KONTROLI NAD MECZEM. Utrzymywali regularnie przewagę kilkunastu punktów. Na boisku dzielił i rządził Ilfe Lunberg, który zakończył spotkanie z 21 punktami, 5 zbiorkami, 6 asystami i aż 8 przechwytami.

ENEA ZASTAL ZIELONA GÓRA – PGE SPÓJNIA STARGARD 86:73(24:16, 24:15, 16:20, 22:22)

Zastal: Iffe Lundberg 21, Rolands Freimanis 20, Geoffrey Groselle 15, Kris Richard 12, Łukasz Koszarek 7, Janis Berzins 6, Blake Reynolds 2, Filip Put 0.

Spójnia: Raymond Cowels 14, Baylee Steele 14 (10 zb), Jay Threatt 13, Nick Faust 9, Mateusz Kostrzewski 8, Filip Matczak 6, Omari Gudul 5, Kacper Młynarski 2, Francis Han 0