JOSIP SOBIN (nr 13) fot. Karol Makowski polski-sport.com

W jedynym sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi ekipa Arged BMSlam Stal wygrywa na wyjeździe z MKS. Do wygranej najbardziej przyczynił się duet James Florence i Chris Smith.

Na początku spotkania MKS grał z dużą energią, a dzięki trójkom Elijah Wilsona oraz Michała Nowakowskiego uciekał na pięć punktów. Josip Sobin oraz Jakub Garbacz sprawiali jednak, że przyjezdni ciągle byli bardzo blisko. Do remisu doprowadził po kilku chwilach rzutem z dystansu Chris Smith. Kolejne trafienie Wilsona ustawiło wynik po 10 minutach na 26:23. Drugą kwartę dąbrowianie rozpoczęli od… trójek – tym razem w wykonaniu Milivoje Mijovicia oraz Vytenisa Cizauskasa. Aktywny był jednak James Florence, a ciągle dobrze prezentował się Sobin – dzięki temu Arged BMSlam Stal nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Rzuty Wilsona oraz Mazurczaka sprawiały, że pierwsza połowa zakończyła się pozytywnym wynikiem dla gospodarzy – 53:49.

Trzecią kwartę ekipa trenera Igora Milicicia rozpoczęła od małej serii 5:0 i dzięki temu wychodziła na prowadzenie. Obie drużyny ciągle pokazywały dobrą jakość w ofensywie, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Później trójki zaczął trafiać James Florence – goście tym samym uciekali nawet na siedem punktów. Po 30 minutach było 80:72 dla ostrowian. W kolejnej części meczu zryw Wilsona dawał jeszcze nadzieję zespołowi trenera Alessandro Magro. Arged BMSlam Stal odpowiedziała na to serią 10:0 i po rzutach wolnych Marka Ogdena Ostrowianie uciekli na 15 punktów przewagi i w efekcie przypieczętowało to końcowy sukces podopiecznych Igora Milicica.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WLKP.  93:100(26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS: Elijah Wilson 23, Michał Nowakowski 13, Malcolm Rhett 13, Milivoje Mijović 10, Vytenis Cizauskas 9, Andy Mazurczak 9, Lee Moore 9, Marek Piechowicz 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 0

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 23, James Florence 21, Mark Ogden 14, Josip Sobin 12, Denzel Andersson 10, Jakub Garbacz 7, Trey Kell 6, Jarosław Mokros 4, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 1, Marcin Pławucki 0