Sporo emocji doświadczyliśmy oglądając mecz Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok, która wywozi z Poznania komplet punktów.

Faworytem był Lech

W lepszym nastroju do spotkania mogli podejść gracze z Poznania, którzy w pięciu ostatnich meczach zdobyli 10 pkt. Jagiellonia w ostatnich meczach trzykrotnie przegrywała i dwa razy zdobywała 1 pkt.

Mocne otwarcie spotkania

Wynik spotkania otworzono już w 2. minucie. Piłkę po strzale Romanczuka odbił van der Haart, lecz golkiper lechitów nie zdołał zatrzymać dobijającego Cernycha, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 12. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Skóraś, który piłkę w siatce umieścił po strzela z woleja z okolic linii pola karnego.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy to Kolejorz znalazł się na prowadzeniu. Po raz kolejny bramka padła po zagraniu ze stałego fragmentu gry. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkowywał Ramirez, zaś skutecznym wolejem popisał się Ishak.

Niespodziewany obrót spraw

Tuż po przerwie gracze z Białegostoku znów znaleźli się w trudnej sytuacji. Tym razem było to efektem drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Augustyna, który zaatakował nogi rywala. Grę w przewadze mogli wykorzystać gospodarze. Po stracie piłki przez Tiru, w sytuacji sam na sam znalazł się Kamiński, ale nie wykorzystał tej okazji. Drogę do bramki niespodziewanie znalazła Jagiellonia. Z prawej strony boiska dogrywał Cernych, zaś piłkę w siatce umieścił uderzający z woleja, Nestić.

Po stracie bramki lechici dążyli do gola dającego zwycięstwo. Dwukrotnie na strzał z dystansu decydował się Kamiński. Przy jego pierwszej próbie zmuszonym do interwencji był Dziekoński, który odbił futbolówkę na rożny. Mimo gry w osłabieniu na terenie rywala komplet punktów wywożą jednak goście. W 87. minucie piłkę w pole karne dograł Prikryl, zaś w pojedynku z Czerwińskim zwycięsko wyszedł Wdowik, który strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce dając 3 pkt dla Jagiellonii.

Lech w przypadku zwycięstwa mógł wskoczyć na 5. miejsce w ligowej tabeli, a tak jest sklasyfikowany o trzy pozycje niżej. Jagiellonia jest obecnie 10.

PKO Ekstraklasa, 20.03.2021.                                                                                 Lech Poznań 2:3 Jagiellonia Białystok