Pierwszym zespołem Energa Basket Ligi Kobiet który awansował do półfinału play off jest Arka Gdynia. W trzecim meczu przeciwko CTL Zagłębie Sosnowiec mistrzynie Polski rozniosły rywalki w drugiej połowie.

Grająca w ośmioosobowym składzie Arka Gdynia po nie równej w swoim wykonaniu pierwszej połowie i dosłownej strzelnicy w drugiej melduje się w półfinale. W  drugiej kwarcie Arka prowadziła już 25:13, ale sosnowiczanki rzuciły się do ataku. Zagłębie w siedem minut zaliczyło w drugiej kwarcie serie 23:3. To był jedyny fragment gdzie to Arka musiała się martwić o wynik.

Po zmianie stron popisy strzeleckie należały już do mistrzyń z Gdynii. Kolejne trafienia trzypunktowe Marissy Kastanek i Aldony Morawiec (obie po sześć celnych) szybko wybiły koszykarko Zagłębia szanse na czwarte spotkanie w tej serii. Pod koszami dzieliły i rządziły Laura Miskiniene (13 pkt i 18 zbiórek oraz 3 asysty) i Artemis Spanou (18 oczek, 12 zbiórek, ale i 2 na w rzutach za trzy).

CTL Zagłębie Sosnowiec – VBW Arka Gdynia 60:100 (13:22, 25:17, 12:27, 10:34) stan 0-3 dla Arki

Sosnowiec: Jarosz 15, January 14, Wojtala 12, Jasnowska 8, Vucković 5, Czyżewska 4, Rutkowska 2
Gdynia: Kastanek 22, Spanou 18 (12zb), Morawiec 18, Miskiniene 13 (18zb), Greinacher 10, Balintova 8, Rembiszewska 6, Podgórna 5