Polska StrefaInwestycji został w dniu dzisiejszym trzecim półfinalistą Energa Basket Ligi Kobiet. W ekipie z Gorzowa punktowało dziś sześć zawodniczek.

Pierwsze minuty były wyrównane. Żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na jakąkolwiek przewagę. Prowadzenie (max dwupunktowe) przechodziło z rąk do rąk. Taka sytuacja zmieniła się w siódmej minucie spotkania. Kolejne trafienia Green, Gustafson i Walker-Kimbrough dawały większą przewagę przyjezdnym. Po trafieniu tej ostatniej na niespełna pół minuty do końca pierwszej kwarty gorzowianki prowadziły nawet dziewięcioma oczkami. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie przyjezdne nie odpuszczały. Pokazywały, że prowadzenie 2 serii 2-0 nie wzięło się znikąd. Bardzo szybko bo już w trzynastej minucie gorzowianki prowadziły już trzynastoma oczkami. Jednak gospodynie nie zamierzały odpuszczać. Sygnał do odrabiania strat dała czteroma punktami z rzędu dał Liliana Banaszak.Poźniejsze trafienia trzypunktowe kolejno: Nowickiej, Banaszaki Brown (dwa) oraz Popović pozwoliły zmniejszyć straty do pięciu oczek w ciągu niespełna pięciu minut. Wśród gorzowianek wynik trzymały Gustafson i Walker-Kimbrough. Niezły fragment spotkania zaliczyła również Dominika Owczarzak. W pierwszej połowie poznanianki trzymały wynik dzięki skutecznym rzutom za trzy, gdzie miały skuteczność 8 na 13.

Po zmianie stron zespół z Gorzowa Wlkp. pokazał, że ma zamiar zamknąć tą rywalizację w trzech spotkaniach. Szybko ekipa gości ponownie prowadziła dwucyfrowo. Dzięki kolejnym trafieniom Gustafson i skutecznej na linii Green było nawet 47:65 dla gości. W tej kwarcie poznanianki grały jakby bez wiary we własne siły. Straty piętnastu oczek przed trzecią kwartą okazały się nie do odrobienia. Ostatnia kwarta zakończyła się wynikiem remisowym, a w efekcie gładkim zwycięstwem PolskiejStrefyInwestycji.

Enea AZS Poznań – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 65:80 (19:26, 24:22, 12:22, 10:10)

stan rywalizacji: 0-3 awans: PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski

Poznań: Brown 19, Popović 13, Davis 8, Banaszak 7, Adamowicz 6, Parzeńska 5, Bogicević 4, Nowicka 3
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 21, Gustafson 20, Hristova 19, Green 12, Owczarzak 6, Kaczmarczyk 2