Anatoliy Budyak wygrał sobotni etap kolarskiego wyścigu Tour of Mevlana. 7. miejsce wywalczył Piotr Brożyna.

Sobotni etap liczył 113 kilometrów miał górski charakter. Różnica poziomów wynosiła 2500 metrów.

Na czele stawki rywalizowała 28-osobowa grupa, w skład której znalazł się Piotr Brożyna z Mazowsza Serce Polski Team. 12 kilometrów przed metę prym w stawce nieśli Kolumbijczyk Quintero i Ukraińcy, Budyak i Buts. 40 sekund straty miała kilkuosobowa grupa, w której nie zabrakło Piotra Brożyny. Polak linię mety przekroczył na 7. pozycji.

Zwyciężył Anatoliy Budyak z zespołu Spor Toto. Ukrainiec minął linię mety z czasem 3 godzin i 10 minut. Czołową trójkę uzupełnili Carlos Quintero i Vitaliy Buts. 1 minutę i 5 sekund stracił do najlepszego wspominany Brożyna.