Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands przegrały w półfinale debla turnieju WTA 100 w Miami z Japonkami Shuko Aoyamą i Eną Shibahara.

Początek pierwszego seta nie rozpoczął się po myśli najlepszej polskiej tenisistki jej partnerki, które ju w trzecim gemie straciły własne podanie jednak w szóstym i ósmym gemie przełamały Japonki by wygrać gema przy własnym podanie i ostatecznie zwyciężyły w pierwszym secie 6:3.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego, bo od przełamania w wykonaniu japońskiej pary. Polka wraz z Amerykanką nie złożyły broni i w siódmym gemie odzyskały podanie. O ostatecznym zwycięstwie w drugim secie zdecydował tiebreak w którym lepsze okazały się zawodniczki z Azji.

Super tiebreaku doszło Polsko-Amerykańska para nie miała szans z rywalkami, które pięciokrotnie zdobywały punkty przy serwisie rywalek i ostatecznie japońska para zwyciężyła 10:2 i mogła świętować awans do finału.

Półfinał debla:

Shuko Aoyama (Japonia, 5) / Ena Shibahara (Japonia, 5) – Bethanie Mattek-Sands (USA) / Iga Świątek (Polska) 3:6, 7:6(4), 10-2