Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

W 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy na stadionie Podbeskidzia został rozegrany mecz pomiędzy Podbeskidzie Bielsko – Biała, a Pogonią Szczecin. Portowcy wyszli z tego pojedynku zwycięsko i zmniejszyli stratę punktową do Legii.

Do ataku od pierwszych minut meczu ruszyło Podbeskidzie. Już w 8. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą uderzenia Kamila Bilińskiego. Na posterunku był jednak bramkarz gości – Dante Stipica. Wraz z upływem kolejnych minut to Pogoń zaczynała dominować. Na bramkę Podbeskidzia po udanych podaniach Michała Kucharczyka strzelał Jakub Bartkowski, a później Sebastian Kowalczyk. Obie próby zostały jednak obronione przez golkipera gospodarzy. Tym sposobem na gola musieliśmy czekać aż do 33. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu Kucharczyka Kacper Kozłowski wykorzystując błąd obrony wbił piłkę do siatki głową. Pogoń Szczecin wyszła na jednobramkowe prowadzenie i nie oddała go już do końca pierwszej połowy.

W drugiej to również Podbeskidzie pierwsze rzuciło się do ataku. Próby jednak nie przynosiły zamierzonych skutków. Po kilku minutach do głosu ponownie doszła Pogoń Szczecin. W 62. minucie doszło do faulu Bartłomieja Kręcichwosta na Jakubie Bartkowskim. Po interwencji Varu sędzia odgwizdał rzut karny dla Portowców. ,,Jedynastkę” na gola zamienił Sebastian Kowalczyk. Dwubramkowe prowadzenie dało Pogoni komfort do końca spotkania i mimo, że próbowali je jeszcze podwyższyć to w bramce Podbeskidzia dobrze spisywał się Peszkovicz.

Podbeskidzie Bielsko – Biała przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 0:2. Tym samym sytuacja Podbeskidzia nadal nie jest łatwa. Aktualnie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i od strefy spadkowej dzieli ich tylko punkt. Natomiast Pogoń Szczecin dzięki dzisiejszej wygranej zbliżyła się do liderujących ,,Wojskowych” na 5 punktów. Taki stan utrzyma się przynajmniej do niedzieli, kiedy to Legia podejmie u siebie Cracovie.

Podbeskidzie Bielsko – Biała vs Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

0:1 33′ Kacper Kozłowski

0:2 62′ Sebastian Kowalczyk (rzut karny)

Podbeskidzie: Peskovič, Modelski, Janicki, Baszłaj, Niepsuj, (65′ Danielak), Hora, (71′ Wilson), Rzuchowski, Ubbink (84′ Tulio), Sierpina (65′ Roginić), Biliński, Kręcichwost, (65′ Frelek).

Pogoń: Stipica, Bartkowski, Triandafillopulos,  Zech, Mata (58′ Malec), Dąbrowski, Kucharczyk (82′ Zahovič), Kozłowski (70′ Kurzawa), Drygas (70′ Podstawski), Kowalczyk, Benedyczak (82′ Smoliński).