W meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasa Pogoń Szczecin zremisowała 1:1 z Wartą Poznań. Mimo, że to Portowcy przeważali musieli zadowolić się tylko jednym punktem.

Pogoń Szczecin od pierwszych minut atakowała. Bardzo szybko stworzyli sobie groźną sytuację, ale Rafał Kurzawa jej nie wykorzystał. Otrzymał podanie na pustą bramkę, którego nie wykończył z bliskiej odległości. Bramkę mógł zdobyć także Paweł Stolarczyk, ale on również nie wykorzystał swojej szansy.

Niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Tak było i w tym meczu. Pogoń Szczecin nagle zaczęła grać o wiele spokojniej. Nie rzucała się już tak bardzo do ataku, a Warta Poznań świetnie broniła i w końcu również zaatakowała. Skutkiem była bramka. Makana Baku znalazł się z piłką w polu karnym w 54. minucie i uderzył skutecznie pokonując bramkarza.

Pogoń Szczecin po sześciu minutach odpowiedziała na trafienie Warty golem. W 60. minucie. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się Rafał Kurzawa, który tym razem już nie spudłował i pokonał golkipera Warty. Mimo, że Portowcy mieli jeszcze sporo okazji na zgarnięcie kompletu punktów nie zrobili tego.

Warta Poznań dzięki dzisiejszemu remisowi przesunęła się na czwartą pozycję w PKO Ekstraklasie i może liczyć na europejskie rozgrywki. Pogoń Szczecin natomiast komplikuje sobie walkę o wicemistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa.

Pogoń Szczecin vs Warta Poznań 1:1

0:1 54′ Makana Baku

1:1 60′ Rafał Kurzawa

Pogoń Szczecin: Stipica, Stolarski, Zech, Malec, Mata (78′ Smoliński), Kucharczyk, Kozłowski (70′ Zahović), Dąbrowski (88′ Podstawski), Kowalczyk (70′ Drygas), Kurzawa, Benedyczak

Warta Poznań: Lis, Burman, Ławniczak, Ivanov, Kuzdra, Baku (78′ Rordriguez), Kupczak, Trałka, Czyżycki (46′ Żurawski), Jakóbowski (90′ Janicki), Zrelak (46′ Kuzimski)