W ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy, w której Pogoń Szczecin zmierzyła się z Rakowem Częstochowa doszło do przypieczętowania wicemistrzostwa Polski przez Częstochowian. Raków wygrał 3:1.

Raków Częstochowa wicemistrzostwo Polski miał już zapewnione przed tym meczem. Mimo to pojedynek drugiej drużyny Ekstraklasy z trzecią zapowiadał się interesująco. Nie inaczej było.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od strzałów spoza pola karnego. Te jednak niezbyt udawały się Pogoni, która nie potrafiła inaczej zagrozić bramce Rakowa. Jedyną właściwie dobrą okazję miał w 29. minucie Michał Kucharczyk. Piłkarz Pogoni jej nie wykorzystał uderzając obok lewego słupka. W 33. minucie spotkania Częstochowianie wyszli na prowadzenie po asyście Jarosława Jacha piłkę do siatki skierował Zoran Arsenić.

W drugiej połowie to znów Pogoń Szczecin dominowała. Znowu szansę na bramkę miał Kucharczyk, ale jego strzał nożycami wylądował na słupku zamiast w siatce rywali. Chwilę później do strzelenia gola mógł doprowadzić Jakub Bartkowski, który uderzył z dystansu, a świetną paradą popisał się bramkarz Rakowa – Dominik Holec. Niewykorzystane sytuację lubią się mścić i tak było również w tym przypadku. W 67. minucie Pogoń popełniła błąd w obronie, który wykorzystał Frank Tudor podając do Iviego Lopeza. Hiszpan nie bez problemu (muskając słupek) trafił do bramki Portowców.

W 70. minucie wydawało się, że Pogoń sprawi jeszcze problemy Częstochowianom po zdobyciu bramki kontaktowej. Michał Kucharczyk dośrodkował w pole karne na głowę Adama Frączczaka, który skierował piłkę do bramki Rakowa. Na odpowiedź gości nie było trzeba zbyt długo. Już w 77. minucie piłkarze z Częstochowy przypieczętowali zwycięstwo w tym meczu. Gola strzelił Jakub Arak po asyście Franka Tudora.

Raków Częstochowa kończy sezon w PKO BP Ekstraklasie z wicemistrzostwem Polski do którego zdobycia wystarczyło 59 punktów. Pogoń Szczecin natomiast z 52 oczkami kończy zmagania na trzeciej pozycji. Oba zespoły zagrają w europejskich pucharach.

Pogoń Szczecin vs Raków Częstochowa 1:3 (0:1)

0:1 33′ Zoran Arsenić

0:2 67′ Ivi Lopez

1:2 70′ Adam Frączczak

1:3 77′ Jakub Arak

Pogoń Szczecin: Stipica, Stolarski, Triantafyllopoulos, Malec, Bartkowski (74′ Drygas), Podstawski (57′ Gorgon), Kucharczyk, Kozłowski (46′ Smoliński), Kowalczyk (57′ Zahović), Kurzawa, Benedyczak (66′ Frączczak).

Raków Holec, Jach, Niewulis, Arsenić, Szelągowski (64′ Ivi Lopez), Tijanić (83′ Malinowski), Lederman, Długosz (46′ Tudor), Kaczmarski (46′ Poletanović), Kun, Gutkovskis (72′ Arak).