Warta Poznań wygrała mecz 30. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy, lecz nie zagra w europejskich pucharach. Na polu pokonanych gospodarze, Cracovia.

Beniaminek do końca liczył się w grze o europejskie puchary. Awans do eliminacji UEFA Conference League gwarantowało 4. miejsce, co było efektem zdobycia Pucharu Polski przez Raków, który rozgrywki zakończył na 2. miejscu.

41. minuta i groźnie pod bramką Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka wybita przez Niemczyckiego wpadła pod nogi Trałki, lecz ten fatalnie się pomylił.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w 84. minucie. Piłkę w pole karne dogrywał Trałka, zaś skutecznym uderzeniem z woleja popisał się Baku.

Warta kończy rywalizację na 5. miejscu z dorobkiem 43 oczek. Tyle samo punktów wywalczył Śląsk, który uplasował się o jedną lokatę wyżej, co zawdzięcza bezpośrednim wygranym nad zespołem z Poznania, jak i lepszą różnicą między strzelonymi, a straconymi bramkami w całym sezonie piłkarskiej PKO Ekstraklasy.

PKO Ekstraklasa – 30. kolejka, 16.05.2021.                                                        Cracovia 0:1 Warta Poznań