Na zakończenie niedzielnej serii gier w kolejce otwierającej PKO Ekstraklasę w sezonie 2021/2022 Pogoń podejmowała w Szczecinie piłkarzy Górnika Zabrze, którzy ulegają miejscowym 0:2.

Po pierwszej połowie do szatni w lepszych nastrojach schodzili gospodarze. Akcję bramkową rozpoczął w 33. minucie Mata, który z bocznego sektora zagrał w pole karne, zaś jego dośrodkowanie wykorzystał główkujący Kucharczyk, który wpisał się na liście strzelców.

W 38. minucie swoista zamiana ról. To Kucharczyk dogrywał w pole karne, lecz tam z piłką minął się Jean Carlos, który miał idealną okazję do umieszczenia futbolówki w siatce.

Ostatecznie Portowcy wygrywają dwoma bramkami. Trafienie w 66. minucie zdobył świeżo wprowadzony na boisko, Kacper Kozłowski, który mimo asekuracji obrońcy zszedł z piłką do środka i oddał świetny strzał w górny róg brami.

Jeszcze wcześniej okazję na drugie trafienie w tym meczu miał Kucharczyk. W pole karne dogrywał bowiem Carlos, lecz tym razem nabiegającego gracza Pogoni ubiegł Sandomierski.

PKO Ekstraklasa – 1. kolejka                                                                              Pogoń Szczecin 2:0 Górnik Zabrze