Chrobry Głogów (fot. radomiak.pl)

W sobotni wieczór w ramach 2. kolejki Fortuna I Ligi Arka Gdynia podejmowała u siebie przy Olimpijskiej zespół z Głogowa. Po inauguracyjnym zwycięstwie Chrobrego ze Stomilem Olsztyn (2:1), Pomarańczowi ponownie zgarniają trzy punkty, tym razem pokonując Żółto-Niebieskich 2:0 na ich własnym terenie.

Pomimo inauguracyjnego remisu z Zagłębiem Sosnowiec gdynianie jeszcze przed rozpoczęciem dzisiejszej rywalizacji byli faworytami tego spotkania. Jednak podopieczni Dariusza Marca, choć mieli dwukrotną przewagę w posiadaniu piłki (64:36) już w pierwszej partii przez serię błędów, utracili dwie bramki. W drugiej odsłonie miejscowym zwartym i gotowym zabrakło tylko skuteczności, przez co nie udało im się zmienić wyniku spotkania. Przy skandowaniu kibiców gdyńskiej Arki – „Chcemy awansu!”, zasłużenie zwyciężyli przyjezdni z Głogowa, zgarniając po raz drugi z rzędu komplet punktów.

Było to 15. spotkanie obu drużyn na murawie, a bilans tych spotkań jest minimalnie korzystniejszy dla Żółto-Niebieskich (6. zwycięstw, 5. porażek i 4. remisy).

Najbliższy mecz w ramach 3. kolejki Fortuna I Ligi gdyńska Arka rozegra w przyszłą sobotę (14 sierpnia) na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Zespół z Dolnego Śląska za tydzień w niedzielę (15 sierpnia) zmierzy się w Łodzi z widzewskim klubem.

I połowa

W sobotni wieczór punktualnie o 20:30 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Marciniaka na Stadionie Miejskim w Gdyni wypełnionym ponad 4 tys. kibiców i od środka boiska futbolówkę rozgrywać zaczęli przyjezdni odważnym i dość wysokim pressingiem. Jednak to gospodarze jako pierwsi podjęli próbę ataku na bramkę rywali. W 11. minucie celnie główkował Michał Marcjanik (Arka Gdynia) po dośrodkowaniu z lewego skrzydła przez Huberta Adamczyka (Arka Gdynia), ale szybko zainterweniował bramkarz gości Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów), chwytając piłkę. Pierwszy gol padł w 28. minucie dla podopiecznych Ivana Đurđevića. Zdobywcą bramki 23-letni Mateusz Bochnak (Chrobry Głogów), który skutecznie wykończył szybką akcję swojej drużyny, wykorzystując ku temu opuszczenie światła bramki przez gdyńskiego golkipera. W 40. minucie arbiter z Płocka podyktował rzut karny dla drużyny z Dolnego Śląska. „Jedenastkę” skutecznie wykorzystał Oliver Praznovsky (Chrobry Głogów), podwajając prowadzenie dla swojego zespołu i tym samym drużyny schodziły na przerwę z wynikiem 2:0 dla zespołu z Głogowa.

II połowa

Po przerwie od środka boiska rozpoczęli gospodarze i to dość spontaniczną akcją, chcąc jak najszybciej odrabiać straty. Już w 46. minucie po dośrodkowaniu Luisa Varcarce (Arka Gdynia) uderzył z woleja Mateusz Stępień (Arka Gdynia), jednak nie trafił w bramkę. Po 10. minutach ponownie Mateusz Stępień (Arka Gdynia) powtórzył swoje „pudło”, uderzając w słupek, a w 59. minucie, choć już celnie główkował, skutecznie złapał piłkę golkiper przyjezdnych Rafał Leszczyński (Chrobry Głogów). Również Adam Deja (Arka Gdynia) próbował zmienić sytuacje swoje drużyny, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Zespół znad morza w tej odsłonie był zdecydowanie częściej przy piłce, jednak nie dał rady wykończyć żadnego ze stałych fragmentów gry celnym strzałem. Pomarańczowi mając komfort dwubramkowego prowadzenia, nie przechodzili nawet do ofensywy. Kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając piłkarzom gdyńskiej Arki na zdobycie bramki. Tym samym do końca spotkania utrzymał się rezultat sprzed przerwy – Chrobry Głogów pokonał gdyńską Arkę 2:0.

Fortuna I Liga – 2. kolejka (7.08.2021r.)

Arka Gdynia vs Chrobry Głogów 0:2 (0:2)

Bramki: 28. Bochnak (CHR), 40. Praznovsky (CHR) – karny

Żółte kartki: 72. Dobrotka (ARK), 79. Marcjanik (ARK)

Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik (C), Dobrotka, Danch (46. Gordillo), Deja, Skóra (46. Stępień), Valvarce, Adamczyk, Aleman (39. Marcus), Żebrowski (56. Siemaszko). Trener: Dariusz Marzec

Chrobry Głogów: Leszczyński – Ilków-Gołąb, Bougaidis, Praznovsky (C), Ziemann, Cywka (90. Cywka), Kolenc, Bochnak (63. Mandrysz), Lebedyński, Piła (82. Michalczyk), van der Heijden (63. Dziąbak). Trener: Ivan Đurđević

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)