Tenis
Fot: tennisbreaknews.com

W rundzie otwierającej tegoroczną edycję US Open zwycięstwa odnotowali Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Z turnieju indywidualnego odpadli Magda Linette i Kamil Majchrzak.

Hurkacz turniej w Nowym Jorku rozpoczął od rywalizacji z Białorusinem Gerasimowem. Mężczyźni do zwycięstwa w meczu potrzebują trzech setów i tylko tyle było potrzebne do zakończenia meczu pomiędzy Polakiem a Białorusinem. Hurkacz ani razu nie dał się przełamać, zaś sam dokonał tego czterokrotnie.

Hubert Hurkacz – Jegor Gierasimov 6:3, 6:4, 6:3

Bez niespodzianek w meczu Iga Świątek – Jamie Loeb. Polka przystępowała do turnieju jako rozstawiona z numerem 7, zaś Amerykanka musiała walczyć w kwalifikacjach. Również i tu warszawianka nie dała się przełamać. Zmorą jej przeciwniczki było posyłanie sporej ilości piłek na aut. Wyrównanym był zwłaszcza początek drugiej partii, ale w siódmej partii dobrze funkcjonujący bekhend dał przełamanie, które przy świetnych zagrywkach pozwoliły wygrać partię i mecz.

Łącznie nasza rodaczka zanotowała aż osiem asów serwisowych, przy zaledwie dwóch po stronie jej oponentki. W kolejnej rundzie na Polkę czeka już Francuzka Fiona Ferro.

Iga Świątek – Jamie Loeb 6:3 6:4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!