Grupa Sierrleccy Czarni Słupsk sensacyjnie pokonuje na wyjeździe Zastal Eneę. Bieniaminek w zielonogórskiej hali CRS wygrał 83:91.

Skuteczny w ofensywie na początku Mark Klassen dał prowadzenie gościom na początku. Zielonogórzanie mozolnie odrabiali straty. Mimo świetnej postawy Williama Garretta, to właśnie trójka Nenadicia ustawiła wynik po 10 minutach na 22:18. Drugą kwartę ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od serii 11:1 i po trójce Jarosława Zyskowskiego miała już 14 punktów przewagi. Po chwili różnicę powiększał jeszcze Devoe Joseph. Słupszczanie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a to oznaczało, że nie mogli dotrzymać kroku przeciwnikom. Goście na dużą przerwę schodzili tracąc do rywali już czternaście punktów.

Trafienia Lewisa Beecha i Marka Klassena na samym początku trzeciej odsłony zbliżyły go na osiem punktów i dały nadzieję Czarnym. ale dały też nadzieję  Enea Zastal utrzymywał się na prowadzeniu. Goście jednak ciągle gonili i celny rzut zza łuku  Macieja Kucharka zmniejszył straty ich do zaledwie dwóch punktów! Po chwili Garrett dał gościom prowadzenie. Po trzech kwartach słupszczanie byli na czteropunktowym prowadzeniu. W kolejnej części meczu Apić, Nenadić oraz Frazier zmieniali sytuację na korzyść gospodarzy – po trójce tego ostatniego wrócili na prowadzenie. Grupa Sierleccy Czarni znowu zdobywali jednak przewagę – głównie dzięki akcjom Mikołaja Witlińskiego i Jakuba Musiała. W końcówce kluczowe rzuty trafiali też Garrett oraz Klassen i niespodziew

Do wygranej słupszczan poprowadził duet Marek Klassen, który zdobył 24 punkty, 6 asyst i 4 zbiórki oraz William Garrett który również zapisał na swoim końcie 24 oczka (oraz 4 zbiórki i 3 asysty).

ZASTAL ENEA BC ZIELONA GÓRA – GRUPA SIERRLECCY CZARNI SŁUPSK  83:91  (22:18, 26:16, 13:31, 22:26)