W piątkowy wieczór Lech Poznań rywalizował u siebie z Wisłą Kraków. Mecz odbył się w ramach 8. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Górą Lech, który wygrał 5:0.

Kolejorz przystępował do rywalizacji jako lider tabeli z dorobkiem 15 punktów. Lech nie przegrał w tym sezonie żadnego spotkania i był stawiany w roli faworyta. Wisła w dotychczasowych kolejkach zgromadziła łącznie 11 oczek.

Kolejorz nie zawiódł i pewnie poradził sobie z Białą Gwiazdą. Kieszek do poważnej interwencji był zmuszony w 24. minucie, kiedy to z dystansu uderzał Pereira. Golkiper Wisły skutecznej interwencji nie zanotował jednak w 29. minucie, w której gospodarzy na prowadzenie wyprowadził uderzający z szesnastki, Amaral.

W końcówce pierwszej połowy piłkę na lewej stronie otrzymał Rebocho, który zagrał wzdłuż linii bramkowej, a do siatki trafił uderzający wolejem z bliskiej odległości – Ba Loua.

Kolejna akcja bramkowa miała miejsce w 52. minucie. Tym razem dużą rolę odegrała prawa strona i po kilku podaniach prostopadłym podaniem został obsłużony wchodzący pod linię końcową pola karnego, Amaral. Ten natychmiast odegrał ją przed bramkę, gdzie formalności dopełnił Rebocho.

Amaral asystę zaliczył też przy czwartym trafieniu dla Kolejorza, które padło w 60. minucie. Tym razem jego podani z prawej strony na gola w sytuacji sam na sam zamienił Ishak. Po 16 minutach Szwed ponownie mógł wpisać się na liście strzelców. Ręką w polu karnym zagrywał bowiem Szota, zaś Ishak z jedenastki nie mylił się i Kolejorz prowadził 5:0.

W końcówce z szansą na trafienie honorowe Wisła. W 88. minucie zza szesnastki uderzał bowiem Hugi, ale trafił w poprzeczkę.

PKO Ekstraklasa – 8. kolejka                                                                              Lech Poznań 5:0 Wisła Kraków                                                                                    Bramki: 29′ Amaral, 45+1′ Ba Loua, 52′ Rebocho, 60′ Ishak, 77′ Ishak

Lech: van der Hart (22′ Bednarek) – Pereira, Šatka, Salamon, Rebocho – Karlström (64′ Murawski), Kwekweskiri (73′ Kozubal) – Ba Loua, Amaral (73′ Ramirez), Kamiński (64′ Skóraś) – Ishak.

Wisła: Kieszek – Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski – Plewka (58′ Żukow), El Mahdioui, Škvarka (68′ Savić) – Kliment (58′ Hugi), Brown Forbes, Yeboah (58′ Młyński)