W finale turnieju ATP w Metz Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Busta. Dla najlepszego polskiego tenisisty było to trzecie zwycięstwo w tym roku w turnieju głównego cyklu ATP.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla reprezentanta Polski, który już przy drugim serwisie oddał gema rywalowi. Hurkacz odzyskał przełamanie w ósmym gemie gdy wykorzystał pierwszego break pointa. O zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tiebreak w którym lepszy okazał się trzynasty tenisista świata, który dwukrotnie zdobył punkt przy serwisie rywala i wygrał 7:2.

W drugim secie doszło do przełamania w wykonaniu 24-letniego Hurkacza jednak przewaga gema szybko została zneutralizowana, bo już w drugim gemie Polak stracił własny serwis. Najlepszy polski tenisista koncert gry zaprezentował od szóstego gema gdy wygrał cztery gemy z rzędu i mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Zwycięzca finału w całym spotkaniu zaserwował dziewięć asów serwisowych i popełnił dwa podwójne błędy. Dzięki zwycięstwu Polak awansuje w poniedziałkowym rankingu ATP na dwunaste miejsce.

Za kilka minut Hubert Hurkacz w parze z Janem Zielińskim wystąpią w finale debla.