Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Magda Linette wygrała mecz z Coco Vandeweghe i awansowała do 1/16 finału turnieju w Chicago.

Pierwszy set jak rozgrzewka

54. rakieta rankingu WTA stanęła naprzeciwko Amerykanki usytuowanej obecnie na 134. miejscu. W pierwszym secie Coco Vandeweghe była myślami jeszcze w szatni. Amerykanka przegrała wszystkie swoje serwisy i gdyby nie gem ugrany przy drugim serwie Magdy ten set zakończyłby się do zera.

Vandeweghe nie zdołała wrócić

W drugim secie panie stoczyły już bardziej wyrównaną walkę. W pierwszych czterech gemach obie zawodniczki wygrały swoje serwisy. Pierwsza pomyliła się Amerykanka, która przegrała swój serwis i było 3:2 dla Linette. Polka nie pomyliła się przy swoim serwie, a dodatkowo wygrała także następny gem. Było już 5:2 i serwis Magdy. Polka nie zakończyła jednak spotkania i to Vandeweghe wygrała szybko ten gem. Amerykanka zdołała doprowadzić nawet do stanu 5:4. Magda Linette wykorzystała jednak swój serwis i zakończyła set 6:4 i cały mecz 2:0.

Magda Linette w 1/16 finału turnieju w Chicago zmierzy się ze zwyciężczynią z Jul Belen Teichmann. Szwajcarska tenisistka zajmuje obecnie 38. lokatę w rankingu WTA.