Tenis
fot: randrlife.co.uk

Magda Linette pożegnała się z turniejem w Chicago. Polka odpadła w 1/16 finału. Zbyt mocną okazała się Szwajcarka Jil Belen Teichmann.

Pierwszy set

Polka rozpoczęła mecz od szybkiego gema na swoją korzyść. Teichmann przy swoim serwisie miała kłopoty, ale wygrała na przewagi. Niestety potem Magda zaliczyła słaby gem zakończony podwójnym błędem. Szwajcarka złapała wiatr w żagle i szybko wygrała swój serwis. Linette zdobyła następny gem, jednak Teichmann także się nie pomyliła. W siódmym gemie Magda prowadziła już 40:0, ale ostatecznie została przełamana. Szwajcarka szybko dokończyła set, wygrywając 2:6.

Drugi set

W drugim secie obie zawodniczki utrzymywały swoje podania przez sześć następnych partii. Teichmann ogrywała Linette do 0 i 15 punktów. Polka bardziej męczyła się przy swoim serwisie, lecz zdołała wygrać dwa gemy do 30 punktów i jeden na przewagi. W siódmej partii Polka została przełamana. Podczas ósmego gema mogła przełamać Szwajcarkę, jednak Teichmann obroniła się. W następnym gemie była bliska przełamania Polki, jednak Magda zdołała się obronić. Szwajcarka przy swoim podaniu była jednak nieuchwytna i zamknęła spotkanie.

Jili Belen Teichmann – Magda Linette 2:0 (6:2, 6:4)