fot: en.volleyballworld.com

Reprezentacja Polski w siatkówce stanęła do walki o finał w pojedynku z Włochami. Po obiecującym początku Biało-Czerwoni niestety ostatecznie przegrali i zagrają w meczu o brązowy medal.

Pierwszy do przodu

Na początku spotkania nieznaczną przewagę wypracowali sobie siatkarze z Włoch. Biało-Czerwoni nie pozwalali jednak odskoczyć im na więcej niż dwa punkty. Przy stanie 10:12 dla rywali, Polacy zaliczyli wspaniałą serię aż sześciu punktów zdobytych z rzędu! To ustawiło pierwszy set, który już do końca kontrolowali Biało-Czerwoni. Reprezentanci Polski ostatecznie wygrali 25:20.

Spokojna druga partia

W drugiej partii lepiej wprowadzili się Biało-Czerwoni. Polacy praktycznie cały set prowadzili z wyjątkiem stanu 5:6 dla rywali. W pewnym momencie było nawet 23:16. Włosi próbowali wykorzystać chwilową dekoncentrację Polaków i dogonić wynik, lecz ostatecznie stać ich było na doprowadzenie do stanu 25:20.

Nokaut w trzecim secie

W trzeciej odsłonie spotkania Włosi zagrali wreszcie tak, jak mogli obawiać się tego Polacy. Pokazali ten poziom, którym straszyli we wcześniejszych spotkaniach. Już na samym początku było 2:6 na korzyść rywali Biało-Czerwonych. Polaków w tym secie stać było na doprowadzenie do stanu 4:6. Potem grali już praktycznie tylko Włosi. Set zakończony 11:25 musiał szybko pójść w zapomnienie.

Wyrównana lecz przegrana czwarta partia

Reprezentacja Polski w siatkówce zaczęła czwarty set obiecująco. Niestety Włosi szybko doskoczyli Biało-Czerwonych. Pod koniec seta zdołali niestety odskoczyć na wynik 17:21. Mimo starań Polaków set skończył się 20:25 na korzyść Włochów.

Bez szans w tie-breaku

Biało-Czerwoni nie byli w stanie odeprzeć ataków Włochów. W tie-breaku rywale Polaków szybko odskoczyli na wynik 1:7. Polacy próbowali jeszcze doskoczyć Włochów i doprowadzili najpierw do stanu 5:8. Potem było 10:11, a nawet 12:12. Tie-break ostatecznie zakończył się wynikiem 12:15.

Polacy o brązowy medal zagrają z reprezentacją Argentyną. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00.